11 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ۱۰:۲۹:۳۲
کد مطلب:  3TpMT2JT
راه اندازی نسل جدید کلاس های هوشمند ((کلاس هوشمند تعاملی ))در استان خراسان شمالي
راه اندازی نسل جدید کلاس های هوشمند در استان خراسان شمالي

رئیس اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به هوشمند سازی 167 هزار کلاس درس هوشمند در کشور و 1750 کلاس درس هوشمند در استان و راه اندازی نسل جدید تکنولوژی کلاس هوشمند با عنون کلاس هوشمند تعاملی خبر داد .

به گزارش رابط خبری معاونت پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی، فرامرز صدقی با اشاره به پروژه هوشمند سازی مدارس که به صورت تحقیقاتی در آموزش و پرورش اجرا می شود گفت : با سفارش آموزش و پرورش  نسل جدید تکنولوژی مدارس هوشمند (LFD) به صورت داخلی طراحی شده است که بزودی در مدارس کشور و این استان نصب و راه اندازی می شود .

وی ادامه داد:این تکنولوژی دارای یک صفحه نمایش بزرگ لمسی که می تواند جایگزین برد هوشمند و تخته وایت برد شود و معلم به راحتی با فشردن یک دکمه آن را راه اندازی نماید و تمام مطالب را در آن ذخیره و به تبلت یا لپ تاپ دانش آموزان ارسال کند

صدقی گفت : دانش آموزان هم می توانند با دسترسی معلم کلیه مطالب را برروی تبلت یا لپ تاپ خود ببینند . یا بعدا در منزل مشاهد نمایند و کلیه مطالب نیز به صورت هوشمند در سامانه آموزش و پرورش ضبط می گردد .

رئیس اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار کرد : از دیگر قابلیت های این تکنولوژی (LFD) نرم افزار های تعاملی وآزمون ساز آنلاین می باشد که به معلم این امکان را می دهد در سر کلاس درس به صورت آنلاین اقدام به برگزاری آزمون نماید و کارنامه دانش آموزان در سامانه ثبت و در اختیار اولیاء قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :