20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ۰۸:۵۶:۱۸
کد مطلب:  936bHKe2
تقدیر مدیر کل آموزش و پرورش فارس از دو دانش آموز ارسنجانی

مدیر کل آموزش و پرورش فارس از دو دانش آموز ارسنجانی که در بیست و یکمین دوره مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی((UCMAS)) موفق به کسب عناوین جهانی شدند تقدیر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حمید رضا آذری  ضمن تقدیر از  سعید و سهیل اسکندری ، دانش آموزان آموزشگاه شاهد شهید خسروی ارسنجان که مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی((UCMAS))   افتخار آفریدند  گفت: شما در ابتدای راه هستید و می توانید با تفکر بیشتر در امور مختلف در آینده نیز به موفقیت های بیشتری دست یابید.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: همانگونه که برای پدران و مادران داشتن یک فرزند صالح نعمت است ،برای فرزندان نیز برخورداری از  والدینی خوب و شایسته یک نعمت بزرگ به شمار می آید و شما با داشتن پدری فرهنگی  از نعمت بزرگی برخوردارید.

وی تاکید کرد:برای دستیابی به موفقیت در هر زمینه ای باید تلاش کرد و هیچ فردی نمی تواند بدون تلاش موفقیتی کسب کند ، همانگونه که علمای بزرگ ما و دانشمندان مختلف در طول تاریخ با تحمل سختی ها و با تلاش  و کوشش توانسته اند به درجات عالی دست یابند.

آذری در کنار تلاش و کوشش اراده و ایمان را  نیز به عنوان عواملی موثر در دستیابی به موفقیت برشمرد و تاکید کرد: شاخه ای که شما در آن موفق به کسب افتخار شدید  نیازمند ذهنی آماده و فعال است که شما از آن برخوردارید و  آماده کسب موفقیت های بیشتر نیز هستنید.

گفتنی است در بیست و یکمین دوره مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی((UCMAS)) که با حضور بیش از 2500دانش آموز نخبه از 57کشور جهان در کشور امارت برگزار گردید ، سعید و سهیل اسکندری از  آموزشگاه شاهد شهید خسروی ارسنجان موفق به کسب مقام برتر جهانی این مسابقات شدند.

برادران اسکندری در این مسابقات  توانستند در مدت هشت دقیقه به دویست سوال شامل جمع و تفریق اعداد دو و سه رقمی در ده ردیف و ضرب اعداد سه رقمی و تقسیم اعداد سه و چهار رقمی بدون استفاده از هیچ وسیله ای و به صورت کاملا ذهنی پاسخ دهندکه در پایان  سعید اسکندری موفق به کسب مقام اول جهان شد و سهیل اسکندری نیز به مقام سوم جهان دست یافت. 

به اشتراک بگذارید :