19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ۰۷:۳۷:۲۴
کد مطلب:  Nz01ZTtB
با حضور امام جمعه زنجان
یازدهمین برنامه از طرح مهد نماز جماعت مدارس برگزار شد

یازدهمین برنامه طرح مهد نماز جماعت مدارس با حضورنماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب شهر زنجان، مدیر کل و معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، معاون فرمانده سپاه استان، رییس اداره حراست آموزش وپرورش استان ،عضو شورای شهر، رئیس اداره و معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش ناحیه 2 وسایر همکاران در مدرسه فرشته برگزار شد.

به گزارش معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان در این مراسم آیت الله خاتمی بعد از اقامه نماز جماعت ظهرین در جمع دانش آموزان شرکت کننده در نماز، سخنرانی کرد.

  وی با اشاره به رسالت پیامبران در امر هدایت مردم گفت : خدا پیامبران را فرستاده تا آنها کلام خداوند را به ما ابلاغ کنند همچنانکه خداوند متعال می فرماید پیامبر(ص) برای شما الگو هست (و لکم فی رسول الله اسوه حسنه)  و دلیل اینکه خدای متعال124هزار پیامبر برای ما نازل فرموده این است که همین تعداد برای هدایت بشر کافی می باشد و اگر بیشتر ازاین تعداد لازم بود خداوند ارسال می نمود لذا پیامبر ما خاتم انبیاء و کتاب آسمانی او هم کاملترین کتاب ومایه هدایت بشر تا ابدیت شد.

  امام جمعه زنجان  افزود:  خداوند علوم تمامی انبیاء گذشته را در وجود پیامبر ما قرار داده بود و حضرت عیسی (ع) یکی از پیامبران قبل از پیامبر ما هستند که قرآن ایشان و مادرش را معصوم می داند و ایشان نیز به آمدن آخرین پیامبر الهی،حضرت محمد(ص)بشارت داده اند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت : خداوند از ما چند تا انتظار دارد از جمله احترام به تمامی انبیاء الهی و آشنایی با قرآن کریم.

  ایشان در ادامه از دانش آموزان خواستند از خدا تشکر کنند و قدر دان پدر و مادر خود  باشند و همچنین زحمات معلمان و مدیران و سایر دست اندر کاران آموزش و پرورش شان را با خوب درس خواندن و با اخلاق درست جبران کنند.

در ادامه با اهدای جوایزی به چند نفراز دانش آموزان فعال نمازی به نمایندگی ازسایر دانش آموزان، تجلیل بعمل آمد و سایت و آزمایشگاه این مدرسه نیز به دست امام جمعه زنجان  افتتاح شد.

به اشتراک بگذارید :