14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ ۱۰:۲۶:۵۶
کد مطلب:  7ieNvePv
سرپرست فرمانداری قدس :
آموزش و پرورش باید خود را با نیاز های روز جامعه تطبیق دهد

نهمین جلسه شورای آموزش و پرورش با دستور جلسه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با حضورسیدمهدی محمدی سرپرست فرمانداری ، محمدرضا بهمنش مدیر آموزش و پرورش ، اعضای این شورا و رؤسای برخی ادارات شهرستان قدس که مرتبط با دستور جلسه دعوت شده بودند ، در سالن شورای آموزش و پرورش شهرستان قدس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مهدی محمدی سرپرست فرمانداری قدس با اشاره به مشکلات و مسائل موجود در سیستم آموزش و پرورش تاکید کرد : آموزش و پرورش باید خود را با نیاز های روز جامعه تطبیق دهد.

 

وی با معرفی شهرستان قدس به عنوان قطب صنعتی ، دانشگاهی و فرهنگی در شهرستان های تهران گفت : بستر رشد و ارتقا این شهرستان مهیا می باشد.

 این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد : گسترش روزافزون شبکه های اجتماعی لزوم فعالیت های فرهنگی را جهت مقابله با آسیب های اجتماعی بسیار جدی تر میکند و در این راستا آموزش و پرورش نقشی کلیدی و اساسی دارد.

در ادامه محمدرضا بهمنش مدیر آموزش و پرورش قدس گفت: آموزش و پرورش جهت همکاری با نهادهای ذیربط در راستای کاهش آسیب های اجتماعی اعلام آمادگی می کند و در این زمینه تشکیل کلاس های آموزش خانواده می تواند نقش موثری در این زمینه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه هزینه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار کمتر از هزینه های جبران بعد از آسیب است، تاکید کرد :  در این راستا باید آموزش هدف دار و استفاده از فضاهای مجازی و حضور مشاوران تمام وقت در سطح مدارس در دستور کار قرار گیرد.

مجید کاویانی ، دادستان شهرستان قدس نیز در این جلسه گفت: باید به دانش آموزان شیوه درست زندگی کردن آموزش داده شود و خانواده ها در امر پیشگیری از آسیب های اجتماعی توانمند شوند.

شایان ذکر است در این جلسه ، گزارشی از آسیب اجتماعی که مدارس شهرستان را تهدید می نماید ، توسط مشاور مرکز مشاوره و روانشناختی رازی به حاضرین ارائه شد.

 

به اشتراک بگذارید :