11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ ۱۰:۴۰:۰۰
کد مطلب:  C2T4sVTr
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
تدوین منشور حقوق شهروندی یکی از بزرگترین دستاوردهای نظام دردولت تدبیر و امید است

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران درجلسه ستاد استانی گرامی داشت ایام ا... دهه فجر از تهیه و توزیع پوستر و بروشورهای آموزشی جهت تبیین حقوق شهروندی بین دانش آموزان شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عبدالرضا فولادوند راد مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره کلیه شهدای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار داشت : جمهوری اسلامی توسط امامی بنیانگذاری شد که سالها در تبعید و یارانش در زندان بودند و همیشه خود را به عنوان خدمتگزار مردم می دانست و هیچگاه خود را جدا از آنان نمی دید.

وی با اشاره به اینکه باید قدر این مردم شریف و بزرگ را بدانیم تاکید کرد : وظیفه ماست که زوایای مهم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی را به نسل سوم و دانش آموزان این سرزمین بشناسانیم و چگونگی شکل گیری این انقلاب عظیم مردمی را برای آنان تبیین کنیم.

فولادوند راد ضمن تشریح حقوق شهروندی ،تصریح کرد : در طول سه سال گذشته دولت تدبیر و امید در راستای ارزش های بزرگ این انقلاب گام برداشته ،دولتی که برآمده از تبلور ملت و رهبری بود و اقدامات ارزشمندی در جهت حفظ و صیانت از نظام برداشته است .

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، تدوین منشور حقوق شهروندی در دولت تدبیر و امید را یکی از دستاوردهای بزرگ نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود : منشور حقوق شهروندی در حقیقت احیای حقوق قانونی مردم است و آموزش و پرورش باید در جهت توجیه و تبیین این منشور به دانش آموزان و جامعه گام های موثری بردارد .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شهروند ، وقتی به حقوق قانونی خود واقف باشد می تواند از خود دفاع کند ، اظهار داشت : شهروند آگاه به جامعه هویت می بخشد و مانع از آن می شود که افراد در جامعه به حقوق یکدیگر تعدی و دست درازی کنند .

شایان ذکر است در این جلسه، ویژه برنامه های در نظر گرفته شده جهت ایام ا... دهه فجر عنوان و مورد بررسی  و ارزیابی قرار گرفت .

 

 

به اشتراک بگذارید :