11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ ۰۹:۰۰:۰۷
کد مطلب:  5btHTP9S
رئيس سازمان نهضت سواد آموزي:
بیش از 10 هزار و 500 فرهنگی با سواد آموزی همکاری دارند

رئيس سازمان نهضت سواد آموزي گفت: بیش از 10 هزار و 500 فرهنگی و نزدیک به 60 هزارآموزش دهنده آزاد در امر آموزش با سواد آموزی همکاری دارند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، علي باقرزاره در جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی استان اظهاركرد: با وجود چندین سال وقفه در تشکیل شورای پشتیبانی سواد آموزی در سطح کشو،  تا کنون 6 جلسه کشوری برگزار شدده که با 54 مصوبه رشد قابل توجه ای داشته است.

رئيس سازمان نهضت سواد آموزي از تشکیل 230 جلسه و بیش از 1500 مصوبه در سطح استان ها ی کشورخبر داد و تصريح كرد: در سطح شهرستان ها و مناطق نیز بیش از 3 هزار و سیصد جلسه در این زمینه تشکیل شده که حاصل آن  13 هزار و پانصد مصوبه در سطح کشور است.

وی خاطرنشان كرد: بر اساس آمارگیری سال90 به عنوان آخرین مرجع، در گروه سنی 10 الی 49 سال کشورحدود 3 میلیون و 456 هزار بی سواد مطلق ثبت شده که بخشی از آن را اتباع خارجی و افراد آموزش ناپذیر تشکیل می دهند.

باقرزاده افزود: با توجه به برنامه ریزی انجام شده در طول 5 سال گذشته برای آموزش این افراد، برآورد بر این است که این آمار هم اکنون به حدود یک میلیون و 138 هزار تن کاهش یافته که با انتشار نتایج  سرشماری سال 95 این آمار اصلاح خواهد شد.

رئيس سازمان نهضت سواد آموزي بيان كرد: برنامه سوادآموزی کشور بر اساس آمار یونسکو، پیشرفت قابل توجه نیم درصدی در سنین 15 الی 24 سال به 98 و سه دهم  درصد رسیده ايم و درگروه سنی 25 تا 64 سال با حدود 2 و64 صدم درصد رشد به 89 درصد رسیده ایم.

وي افزود: استان فارس از نظر کمی در زمینه شناسایی و جذب بی سوادان توانسته در3 سال اخیر درسطح کشور رتبه برتر را کسب نماید وامید است در زمینه کیفی نیز با  نگه داشت و ارتقا پایه تحصیلی سوادآموزان به موفقیت های بیشتری دست یابد.

رئيس سازمان نهضت سواد آموزي افراد بین10 الی 50 ساله را  به عنوان جامعه هدف سواد آموزی معرفی کرد و افزود: سواد آموزی بدون توجه به شهری، روستایی و عشایری بودن این گروه و در هر زمان و مکانی موظف به برنامه ریزی برای رفع مشکل بیسوادی این افراد می باشد  که در این راستا نزدیک به 70 هزار تن شامل 10 هزار و 500  فرهنگی و نزدیک به60 هزارآموزش دهنده آزاد همکاری می كنند.

باقرزاده با اشاره به ارزیابی های انجام شده در زمینه معرفی دستگاه های برتر در زمینه حمایت از سواد آموزی گفت: استاندار فارس به عنوان یکی از 3 استاندار برتردر زمینه پشتیبانی از حوزه سوادآموزی درسطح کشورشناخته شده است.

 

به اشتراک بگذارید :