20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۲۲:۲۱:۴۲
کد مطلب:  VCaZMciv
با حضور معاون وزير و رييس سازمان سواد آموزي کشور در شیراز:
شانزدهمین شورای پشتیبانی سواد آموزی فارس برگزار شد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: سواد آموزی یک مسئله فرا دستگاهی و ملی است و تشکیل ستاد پشتیبانی در استان ها نشان از اهمیت این موضوع و توجه ویژه به آن است.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس، حمید رضا آذری در جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی فارس که با حضور معاون وزير و رييس سازمان سواد آموزي کشور برگزار شد گفت:استان فارس  توانسته در شاخص های مختلف سواد آموزی  در بین استان های  کشور رتبه نخست را به دست آورد.

وی گفت: شاخص توسعه یافتگی  هر کشوری سواد و میزان باسوادای مردم آن کشور است ، به همین دلیل مسئله سواد آموزی رابه عنوان یک  مسئله فرا دستگاهی  و ملی در  نظر گرفته اند.

مدیر  کل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: تشکیل ستاد پشتیبانی  در استان ها  نشان از اهمیت این موضوع و توجه ویژه به آن است.

وی گفت: وظیفه اصلی ستاد پشتیبانی سواد آموزی تلاش برای تحقق اهداف سواد آموزی در نقاط مختلف  استان می باشد که تا کنون نیز توانسته  زمینه  بیشترین هماهنگی و  تعامل  آموزش و پرورش فارس با دستگاه های مختلف استان را فراهم نماید.

آذری با بیان اینکه " بیشترین موفقیت سواد آموزی فارس ناشی از تعامل و همکاری با نهاد های برون سازمانی  است  افزود"  امیدوارم ادامه همکاری همه نهاد ها و دستگاه های اجرایی با سواد آموزی زمینه موفقیت های بعدی آنرا فراهم نماید.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس نیز گفت: سواد آموزی فارس در سه سال گذشته توانسته در زمینه فعالیت های کمی در سطح کشور  رتبه برتر را به دست آورد که این مهم حاصل تلاش و کار تیمی همه اعضای و مسئولین استان است.

عیسی ملک پور افزود: سواد آموزی فارس در شاخص های 17 گانه  ارزیابی عملکرد سواد آموزی توانسته علاوه بر موفقیت در زمینه  جذب سواد آموز، در زمینه  تشکیل شورای سواد آموزی استان  نیز با برگزاری 16 جلسه در سطح کشور موفق باشد .

وی گفت: بر اساس سرشماری سال 90 و خود اظهاری  افراد در این سرشماری ، در استان  فارس 506 هزار بی سواد بالای 6 سال و 167 هزار بی سواد بین 10 الی 49 سال  داشتیم که  با راستی آزمایی  انجام شده حدود 80 هزار بی سواد واقعی داشتیم که در طول سه سال گذشته  حدود 100 هزار تن از این افراد جذب سواد آموزی شده اند.

ملک پور سامانه سواد آموزی کشور را به عنوان اصلی ترین مرجع  در زمینه آمار بی سوادان ذکر کرد و افزود: بر اساس آمار موجود در این سامانه استان فارس  17 هزار بی سواد شناسایی شده  در سال 90 داشته  که جذب کلاس های سواد آموزی نشده اند .

وی افزود: در حال حاضر  تعداد 33 هزار بی سواد در کلاس های سواد آموزی  جذب شده اند که از این تعداد  حدود 23 هزار تن در دوره سواد آموزی جذب شده  و بقیه  نیز در دوره های  تحکیم و انتقال حضور دارند.

گفتنی است در این جلسه از  مدیران دستگا ه های برتر در زمینه پشتیبانی از حوزه  سواد آموزی  و شوراهای پشتیبانی سواد آموزی  موفق شهرستان ها و مناطق  استان تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :