17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۱۴:۳۷:۲۷
کد مطلب:  TEf5OCbJ
دربازديد رئیس سازمان نهضت سواد آموزی از مجمتع آموزشی صبح رویش منطقه 12
هر جا بیسوادی باشد، اولین چیزی که در آنجا قابل مشاهده است پدیده ی فقر است

دربازديد رئیس سازمان نهضت سواد آموزی از مجمتع آموزشی صبح رویش منطقه 12

هر جا بیسوادی باشد، اولین چیزی که در آنجا قابل مشاهده است پدیده ی فقر است

دربازديد رئیس سازمان نهضت سواد آموزی از مجمتع آموزشی صبح رویش منطقه 12

علی باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی در هفته سواد آموزي از مجمتع آموزشی صبح رویش در منطقه 12 آموزش وپرورش شهر تهران  بازدید کرد

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش وپرورش شهر تهران  علی باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی از مجمتع آموزشی صبح رویش در منطقه 12 آموزش وپرورش شهر تهران  بازدید کرد . در این دیدار جعفری معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه 12تهران شاه منصوري ايشان را همراهی مي کردند .

موسسه مردم نهاد ترنم صبح سپید به همت جمعی از جوانان علاقه مند گروه های جهادی به منظور شناسایی ،جذب و آموزش کودکان کار و خیابان در منطقه 12 تهران تاسیس شده  است و با حمایت آموزش و پرورش شهر تهران و شهرداری تهران بزرگ  مجمتع آموزشی صبح رویش را تاسیس و راه اندازی کرده است . در این مجمتع آموزشی نزدیک  به 500 کودک کار  در دوره های پیش دبستانی ،ابتدایی و متوسطه اول جذب شده  و  آموزش لازم را فرا می گیرند.

باقرزاده پس از دیدار از بخش های متنوع این مجتمع آموزشی و استماع گزارش رئیس  موسسه ، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و فعالیت های صورت گرفته بیان کرد ؛ در زمینه کار کودکان نیابد نه مبالغه کرد و نه کم کاری و اهمال . من معتقدم کار کردن کودکان و نوجوانان در کنار خانواده و برای خانواده  عیب  نیست بلکه انتقال هنر از نسل قبل به نسل دیگر می باشد ،این پدیده مصداق کار شرافتمندانه بوده و برای کسب روزی حلال است .

باقرزاده تاکید کرد :چیزی که مذموم و ناپسند است کار برای دیگران و استثمار  کودکان توسط افراد غیر است . کار نباید باعث پایمال شدن حقوق دیگر آنان مانند حق آموزش گردد .

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی با اشاره به تفاوت های عمده این گونه موسسات  با سایر مدارس  بیان کرد : مدرسه کودکان کار به چند دلیل با مدارس عادی تفاوت های عمده دارد  .بنابراین در این گونه از موسسات  حداکثر انعطاف ،حداکثر مشارکت و حداکثر سودمندی  در  سیاست گذاری ، برنامه ریزی و مدیریت مد نظر قرار گیرد.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی ضمن ابزار خوشحالی از انجام فعالیت ها و برنامه های ابتکاری در این موسسه توصیه کرد : شما باید به 4 مولفه امید، خوشبینی ،خودکارآمدی و تاب آوری فراگیران و متربیان در برنامه های آموزشی موسسه توجه نمایید.

وی در تبیین برخی ازمولفه های بیان شده،گفت : ایجاد و تقویت امید در کودکان باعث بوجود آمدن یک انگیزه درونی  برای رسیدن به خواسته ها می شود ، خوشبینی هم باعث می شود که فرد در بین گزینه های موجود ،اقدام به انتخاب گزینه و راه حل خوب نماید .

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی در اهمیت سوادآموزی و نقش آن در زندگی هم بیان کرد : هر جا بی سوادی وجود دارد ، اولین چیزی که در آنجا قابل مشاهده است پدیده ی فقر است.

باقرزاده با اشاره به برخی از مشکلات و چالش های موجود در سواد آموزی اتباع و افراد فاقد مدارک هویتی اعلام کرد : سازمان نهضت سواد آموزی سعی دارد سیاست ها و رویکرد هایی را اتخاذ نماید که هیچ  منعی برای حضور افراد بی سواد خصوصا والدین کودکان در برنامه های سواد آموزی و فراگیری مهارت های پایه سواد و مهارت زندگی وجود نداشته باشد .

گفتنی است این موسسه علاوه بر کودکان کار ،اقدام به تشکیل کلاس های سواد آموزی برای والدین بی سواد این کودکان نموده و  نزدیک به 50 نفر را در دوره های سواد آموزی پایه ،انتقال و تحکیم تحت پوشش برده است .

به اشتراک بگذارید :