18 رجب 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۱۴:۰۷:۱۳
کد مطلب:  A8fMkz1X
رئيس سازمان نهضت سواد آموزي کشور:
فقر، جنگ و جهل سه پديده رنج آور براي جامعه بشري است

رئيس سازمان نهضت سواد آموزي کشور گفت: فقر، جنگ و جهل، سه پديده رنج آور براي جامعه بشري است .

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان فارس، علي باقرزاده در اولین یادواره  شهدای سواد آموزی فارس  و 176 شهید سواد آموزی اظهاركرد: انسان در طول حیات و زندگی اجتماعی، همواره با سه پدیده رنج آور، « فقر و گرسنگی»، «جنگ»  و «جهل و ناآکاهی» روبرو بوده است که هر سه موجب تقویت هم شده و یکی زمینه ساز دیگری است.

رئيس سازمان نهضت سواد آموزي کشور  با بيان اين كه جایی که جنگ اتفاق می افتد، محرومیت آموزشي ایجاد می شود، تصريح كرد: در جنگ دانش آموزان و دانشگاهیان بیشتر از همه آسيب می بینند و دور ماندن از آموزش توسعه نیافتگی را به همراه دارد که اين امر زمینه ساز فقر مي شود.

وي افزود: درطول تمدن انسانی نزدیك به 15 هزار جنگ انجام شده که حاصل آن تلفات بیش از 3 و نیم میلیارد انسان بوده که این خود خسارت سنگینی براي جامعه بشری است.

باقرزاده، ثروت، قدرت و مذهبی را سه عامل بروز جنگ ها عنوان کرد و افزود: دفاع از دين و مذاهب موضوعی مقدس است كه  يكي از مولفه های جنگ های بزرگ به خصوص جنگ تحمیلی 8 ساله ايران بوده است.

رئيس سازمان نهضت سواد آموزي کشور با بیان اینکه در دوران دفاع نقذس، نزدیک به 188 هزار شهید میدانی و 40 هزار شهید در شهرها تقدیم اسلام شد، افزود: جنگ تحميلي دستاوردهاي زیادی براي ملت ايران داشته كه بايد آن را حفظ و به آیندگان منتقل كنيم.

وي با اشاره به شهادت 24تن از سواد آموزان استان فارس در کلاس سواد آموزی، افزود: تلاش خانواده شهدا در مستند سازی بسیار موثر است و باید تلاش کنیم تا این اتفاق مهم را به عنوان یک الگو درسطح بین المللی و جهانی نیز مطرح کنیم

به اشتراک بگذارید :