20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۱۲:۴۵:۰۰
کد مطلب:  BuLfvyJV
معاون وزير و رييس سازمان سواد آموزي کشور در شیراز تاکید کرد:
شهدای کلاس سواد آموزی فارس می تواند الگوی همه جهانیان باشد

معاون وزير و رييس سازمان سواد آموزي کشور گفت: باید تلاش کنیم تا این اتفاق مهم را به عنوان یک الگو در سطح بین المللی و جهانی مطرح کنیم و در هر موقعیتی که هستیم برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و حفظ فرهنگ شهادت تلاش کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس، دکتر علي باقرزاره در اولین یادواره  شهدای سواد آموزی فارس  و 176 شهید سواد آموزی کشور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای  فرهنگی  و دانش آموز ، بویژه شهدای  سواد آموزی کشور و  28 شهید سواد آموزی فارس گفت به گفته مقام معظم رهبری، امر وزتکریم مقام شهید کمتر از شهادت نیست و این توفیقی است برای ما  چرا که همه ما دعوت شده شهدا هستمیم .

معاون وزير و رييس سازمان سواد آموزي کشور گفت: انسان در طول حیات  وزندگی اجتماعی  خود همواره با  سه پدیده رنج آور  فقر و گرسنگی جنگ  و جهل و نا آکاهی روبرو بوده  که هر سه آن هموراه موجب تقویت هم شده و یکی زمینه ساز دیگری است.

دکتر باقر زاده گفت: جایی که جنک اتفاق می افتد ، محرومیت آموزش  ایجاد می شود و بیشتر از همه این  دانش آموزان و دانشگاهیان هستند که در این درگیری لطمه می بینند و دور ماندن از آموزش نیز  توسعه نیافتگی را به همراه دارد  که زمینه ساز  فقر  و جنگ نیز است.

وی گفت: در طول تمدن اسنانی  نزدیگ به 15 هزار جنگ انجام شده  که حاصل  آن  بیش ار 3 و نیم میلیارد  تلفات انسانی بوده که این خود خسارت سنگینی به جامعه بشری است.

کتر باقر زاده  عامل بروز جنگ ها را سه عامل دسترسی به ثروت و   قدرت بیشتر و همچنین عامل  مذهبی و اعتقادی عنوان کرد و افزود:موضوع دفاع در همه ادیان و مذاهب  موضوعی  مقدس است و در جنگ تحمیلی 8 ساله به ملت ما نیز که  خیلی از مولفه های جنگ های بزرگ را دارد ، دفاع  شاخصه اصلی آن بوده .

معاون وزير و رييس سازمان سواد آموزي کشور با بیان اینکه جنگ تحمیلی عراق علیه ایران  هم از نظر زمانی  و هم  از نظر وسعت و تعداد طرف های درگیر از جمله جنگ های طولانی محسوب می شود افزود: خسارت این جنگ به نحوی بود که  نزدیک به 188 هزار شهید میدانی و 40 هزار شهید در شهر ها تقدیم  اسلام شد

وی گفت: مردم ما  تنها مردمی  بودند که در صد سال گذشته  شعار نه شرقی و نه غربی سرداده و با استکبار جهانی  درگیر شد و از مکتب  و میهن خود دفاع کردند و این دفاع با چنین مقیاسی  بی نظیر است .

دکتر باقر زاده با بیان اینکه   با پایان جنگ  دفاع  هنوز   باقی است  افزود: خسارات زیادی در این دفاع به ما وارد شده که شیرین و  تمام نشدنی است ، چرا که در صورت حفظ آن  آیندگان از آن به خوبی یاد خواهند کرد.

وی گفت: یکی از لوازم اولیه برای حفظ این  مهم  مستند سازی رشادتها و دلاوری های رزمندگان و همه ایثارگران در دوران دفاع مقدس است و به همین دلیل است که تکریم شهدا و زنده نگه داشتن  ان  کمتر از شهادت نیست.

معاون وزير و رييس سازمان سواد آموزي کشور تاکید کرد: وظیفه همه ما زنده کردن این خاطرات و جاودانه کردن آنها با استفاده از ابازر مختلف بویژه هنر است.

دکتر باقر زاده  با اشاره به  شهادت  24  تن از سواد آموزان استان  فارس در کلاس سواد آموزی افزود: تلاش خانواده شهدا در مستند سازی  بسیار موثر است  و باید تلاش کنیم تا این اتفاق مهم  را  به عنوان یک الگو در سطح بین المللی و جهانی نیز مطرح کنیم.

وی گفت:  این  امانتی است دردست و باید در هر موقعیتی  که هستیم برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و حفظ فرهنگ شهادت تلاش کنیم.

به اشتراک بگذارید :