20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۱۱:۵۴:۵۸
کد مطلب:  TvwnihHt
معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس در اولین یادواره شهدای سواد آموزی فارس تاکید کرد:
داشتن روحیه شهادت و شهادت طلبی از آثار و برکات تعلیم و تربیت اسلامی است

معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس گفت: اثر تعلیم و تربیت پرورش انسانی است که با پشت پا زدن به همه مسائل مادی ، در مقابل هر ظلم و جوری ایستاده و خود رافدا می کند .

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس، مهندس هادی پژوهش در اولین یادواره  شهدای سواد آموزی فارس و 176 شهید سواد آموزی کشور در تلار سعدی باشگاه فرهنگیان شیراز گفت:موضوع شهادت و تعلیم و تربیت از هم جدا نیست.

وی گفت: شهید برای آکاهی بخشی و رهایی جامعه از قید و بند ظلم و اسارت جان فشانی می کند و  سواد آموزی و تعلیم و تربیت نیز انسان ها را از جهل و تاریکی به نور هدایت می کند و این دو مقوله چه در جامعه ما  و چه در همه جوامع  بشری موضوعاتی والا و با ارزش هستند.

معاون سیاسی  امنیتی استانداری فارس گفت: تلاشگران عرصه سوادآموزی در روزهای آغازین انقلاب و در شرایطی بسیار سخت ،با حدا قل امکانات کار خود را  در دورترین مناطق  کشور شروع کردن و نور علم  را بر همه  دلها نشاندند تا ما ماندگار باشیم.

مهندس پژوهش با بیان اینکه" با توجه به اهمیت و ارزش والای این دو مقوله نمی توانیم وزن و ارزشی برای آنها  تعیین کرد"  افزود:در قرآن خداوند از قلم و خواندن و ارزش آن یاد کرده و در برخی از روایات نیز ارزش علم و دانش را بیشتر از خون شهید عنوان کرده و این بیانگر اثر علم و تعیلم و تربیت در تربیت شهید و ایجاد فرهنگ شهادت  می باشد.

وی گفت: اثر تعلیم و تربیت پرورش انسانی است که با پشت پا زدن به  همه مسائل مادی ، در مقابل هر ظلم و جوری ایستاده و خود رافدا می کند

معاون سیاسی  امنیتی استانداری فارس تاکید کرد: حضور در دو سنگر علم و دانش و جهاد و  شهادت  تنها شامل شهدای  فرهنگی است  که جایگاه این شهدا را جایگاه ویژه ای نموده است .

وی با اشاره به موفقیت های حوزه سواد آموزی استان فارس در دو سال گذشته در سطح کشور گفت: در سال جاری نیز  سواد آموزی فارس توانسته  مقام برتر کشور را در فعالیت های مختلف سواد آموزی کسب نماید.

به اشتراک بگذارید :