18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۱۱:۳۶:۵۸
کد مطلب:  J6z1Ns1G
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان خبر داد:
پژوهش‌سرای امیر اعلم غضنفریان زنجان جزو 10 پژوهش‌سرای برتر کشور شد

محمودشهبازی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان گفت: براساس ارزیابی صورت گرفته کشوری ،پژوهش‌سرای امیر اعلم غضنفریان استان زنجان جزو 10 پژوهش‌سرای برتر کشور انتخاب شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان به نقل از فارس، محمود شهبازی طی گفتگویی با اشاره به اینکه فعالیت پژوهش‌سراها در راستای تحقق اهداف مندرج در سند تحول است، اظهار کرد: این مراکز به عنوان محلی برای گسترش فرهنگ تحقیق و رشد پژوهش در بین دانش‌آموزان در حال ارائه خدمات آموزشی است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان خاطر نشان کرد: رشد و پرورش خلاقیت‌ها، استعدادها و علایق دانش‌آموزان از مهم‌ترین رویکردهای فعالیت پژوهش‌سراها است.

شهبازی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش چهار هدف عمده را در آموزش دنبال می‌کند، اظهار کرد: این اهداف شامل آموختن برای آموختن، آموختن برای به کار بستن، آموختن برای زیستن و آموختن برای دانستن از مهم‌ترین رویکردهای آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه پژوهش‌سراها آموزش «آموختن برای به کار بستن» را دنبال می‌کند، خاطر نشان کرد: توسعه پژوهش‌سراها برای کشف استعداد دانش‌آموزان از مهم‌ترین اهداف آموزش و پرورش است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه در مجموع 47 پژوهش‌سرا مجهز به آزمایشگاه‌های نانو در کشور فعالیت می‌کند، افزود: در استان زنجان نیز دو پژوهش‌سرا به تجهیزات آزمایشگاهی نانو تجهیز شده است.

شهبازی با اشاره به اینکه آزمایشگاه‌های نانو رشد خوبی در استان زنجان داشته است، افزود: توانمندسازی بر اساس تحقیقات علمی از مهم‌ترین پارامترهای دوره‌ها و سمینارها است.

وی با اشاره به اینکه میزان فعالیت‌ها، کسب رتبه‌های مختلف، شرکت در جشنواره‌ها و گزارش‌دهی فعالیت‌ها از مهم‌ترین شاخص‌های رتبه‌بندی پژوهش سراهای برتر کشور است، گفت: پژوهش‌سرای امیر اعلم غضنفریان ناحیه 2 زنجان در ارزیابی‌های صورت گرفته به عنوان 10 پژوهش‌سرای برتر انتخاب شده است.

به اشتراک بگذارید :