20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۱۰:۲۵:۰۲
کد مطلب:  hqcrB3Ri
با حضور معاون وزير و رييس سازمان سواد آموزي کشور در شیراز انجام شد:
تجلیل ازخانواده 28 شهید سواد آموزی فارس

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: همه ما باید در راه سواد آموزی و دانش و اگاهی قدم برداریم تا در کشور عزیزمان هیچ انسانی از دانش و پیشرفت عقب نماند.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس، حمید رضا آذری  در اولین یادواره  شهدای سواد آموزی فارس و 176 شهید سواد آموزی کشور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهدای سواد آموزی کشور و استان فارس گفت:دین ما و تعالیم دینی  ما بیشترین اهمیت را  به دانش و علم داده و افتخار بزرگ دین ما این است که از جنس قلم ،کتاب و علم  بوده.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: امام(ره) این میراث گرانبها و ثمره شیرین نهضت سواد آموزی  را در آغاز انقلاب اسلامی  تاسیس کرد چرا که  انقلاب ما از جنس نور بود و آگاهی یعنی نور.

آذری گفت: به همین دلیل  بیشترین خدمات نهضت سواد آموزی  از اول انقلاب شروع شد و انسان های زیادی در این راه جان فشانی کردند تا سواد ، آگاهی و نور  را به دورترین نقاط کشور ببرند .

وی با بیان اینکه " شاخص پیشرفت هر کشوری در میزان باسوادان آن کشور است  "تاکید  کرد:همه ما باید در راه سواد آموزی و دانش و اگاهی قدم برداریم تا در کشور عزیزمان هیچ انسانی از دانش و پیشرفت عقب نماند.

گفتنی است در 29  بهمن ماه سال 65 یکی از کلاس های درس سواد آموزی در جنوب شیراز مورد حمله موشکی دشمن قرار گرفت که در این حادثه 20 تن از سواد آموزان به همراه 4 تن از فرزندان آنها به شهادت رسیدند و در دوران دفاع مقدس نیز 4 آموزشیار سواد آموزی به شهادت رسیدند.

به اشتراک بگذارید :