18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۰۸:۵۳:۰۶
کد مطلب:  LxIzrIkf
با حضور مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک:
شورای انجمن اولیا و مربیان شهرستان قرچک تشکیل جلسه داد

شورای انجمن اولیا و مربیان شهرستان قرچک با حضور مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش،احمد قهاری معاون پرورشی و تربیت بدنی ،فرض الله مولایی کارشناس مسئول انجمن اولیا و مربیان و دیگر مسئولین در سالن ثقلین تشکیل جلسه داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مهدی نیکبخت مدیرآموزش و پرورش شهرستان قرچک در این جلسه گفت: خانه و مدرسه دو نهاد تربيتي مهم به شمار مي آيند که در صدر عوامل تاثيرگذار بر روند رشد و تکامل رفتار و منش نوباوگان جامعه قرارداشته از اين رو مهمترين عامل در تربيت ورشد فکري و اخلاقي ،  هماهنگي و همسويي نظري و عملي ميان مربيان و خانواده است.

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد دانش‌آموزانی که والدین‌شان در فعالیت‌های مربوط به مدرسه شرکت می‌کنند نوعی روحیه اجتماعی پیدا می‌کنند و نسبت به جامعه و مسایل مربوط به آن احساس مسوولیت بیشتری دارند.

نیکبخت تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده برگزاری همایش تعامل انجمن اولیا و مربیان ،دوره ضمن خدمت ویژه مدرسین ضمن خدمت،تشکیل کلاس آموزش خانواده ویژه پدران و شرکت در جلسات انجمن اولیا مدارس در حال انجام است.

وی ادامه داد:دانش آموزان ساعات بسیاری را در مدرسه سپری می کنند، به ویژه این که این ساعت ها جزو ساعت های مفید و زنده آنها محسوب می شود، بنابراین با برنامه ریزی دقیق می توان گام های مهمی جهت سلامت کودکان و نوجوانان برداشت.

این مقام مسئول در خاتمه خاطرنشان کرد: آگاه كردن اوليا به مسائل ديني، تربيتي، اخلاقي و مشاوره با آنان در هماهنگ كردن روشهاي تربيتي و آموزشي در محيط خانه و مدرسه، اايجاد و تحكيم پيوندهاي عاطفي، اخلاقي و انساني بين اوليا ومربيان و  بهره مندي هر چه بيشتر از امكانات اوليا براي تهيه، تدارك و تكميل امكانات آموزشي- پرورشي و بهداشتي مدرسه از مهمترین اهداف تشکیل  انجمن اوليا و مربيان تشکیل انجمن اولیا و مربیان در مدارس است.

 

به اشتراک بگذارید :