13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۰۸:۳۵:۵۳
کد مطلب:  e7beQuDI
حجه الاسلام و المسلمين صديقي درجمع کارکنان آموزش و پرورش تهران:
خط شهدا خط حاکميت دين است

حجه الاسلام و المسلمين صديقي درجمع کارکنان آموزش و پرورش تهران:

خط شهدا خط حاکميت دين است

حجه الاسلام و المسلمين صديقي درجمع کارکنان آموزش و پرورش تهران:

 به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهران، در مراسم روز بصيرت, امام جمعه موقت تهران با اشاره به اينکه مکلفيم تا دريابيم که به چه دليل به اين عالم آمده ايم با بيان آياتي از قرآن کريم بيان کرد: يکي از دلايل خلقت  امتحان است. زندگي همه اش امتحان است. بايد فتنه و ابتلا باشد تا ايمان ها مشخص شود.

حجه الاسلام و المسلمين صديقي در جمع بسيجيان و همکاران آموزش و پرورش شهر تهران سخت ترين امتحان را امتحان ولايت عنوان نمود و افزود: در صدر اسلام, مسلمانان80 جنگ را در رکاب پيامبر پشت سر گذاشتند ولي بعد از پيامبر در مساله ولايت کم آوردند و مسير قدرت منحرف شد.

وي بنده بودن را دليل ديگر خلقت در قران کريم دانست و افزود: همه چيز براي بندگي آفريده شده, انقلاب اسلامي يک واقعيت است و ما آمديم بنده باشيم و در قبال اعمال خود مسئوليت داريم.بنده حساب خدا را بر حساب بندگان خدا مقدم مي دارد. اگر مسايل مادي جاي خدا را بگيرد ما بندگي نکرده ايم.

امام جمعه موقت تهران عالِم شدن را سومين نکته اي بيان نمود که دررابطه با خلقت انسان مطرح شده است و تصريح نمود:  با علم و قدرت پروردگار آشنا شويد و اين داراي پيام براي آموزش و پرورش است.

وي با اشاره به اينکه انقلاب اسلامي براي آشنايي با اهداف خلفت است ادامه داد: خداوند خودش ضامن حفظ دينش است و برخي از امدادهاي غيبي خداوند را مصداق اين سخن دانست.

حجه الاسلام و المسلمين صديقي با اشاره به منويات مقام معظم رهبري, روز 9 دي را بي نظير در بين حوادث عنوان نمود و گفت: اقتدار اين مملکت به برکت ولايت فقيه است. در اين حادثه 8 ماه روشنگري و صبوري رهبري و يک تحول عظيم را در بين اقشار مردم شاهد بوديم.

امام جمعه موقت تهران مساله 9 دي را يک کلاس عبرت و تجلي قدرت معنويت و خون شهدا قلمداد نمود و افزود: خط شهدا خط حاکميت دين است, نهم دي موجب شد تا انقلاب بيمه شود و بر اين موضوع که فرهنگيان يکي از اقشار اصيل و ريشه دار و با استقامت هستند تاکيد کرد.

گفتني است مراسم گرامي داشت روز بصيرت با حضور حجه الاسلام و المسلمين صديقي امام جمعه موقت تهران, کمرئي مديرکل آموزش و پرورش شهر تهران, سرهنگ مرادی سرپرست سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان تهران بزرگ و بسيجيان و همکاران آموزش و پرورش شهر تهران ظهر امروز در محل مسجد قدس برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :