19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۱ ۱۳:۲۲:۰۸
کد مطلب:  pDe89Oy3
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان:
دوهزارو544نفر در دوره های آموزشی نهضت سواد آموزی زنجان شرکت کردند

مرتضی تمجیدی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: امسال ۲ هزار و ۵۴۴ نفر در دوره سوادآموزی، ۲ هزار و ۷۵۰ نفر در دوره انتقال و یک هزار نفر در دوره تحکیم تحت پوشش برنامه های آموزشی قرار گرفته اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی استان زنجان به نقل از مهر،مرتضی تمجیدی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، با بیان اینکه میانگین باسوادی استان زنجان در رده سنی ۱۰ تا ۴۹ به میزان ۹۸ درصد است، افزود:  امسال ۲ هزار و ۵۴۴ نفر در دوره سوادآموزی، ۲ هزار و ۷۵۰ نفر در دوره انتقال و یک هزار نفر در دوره تحکیم تحت پوشش برنامه های آموزشی قرار گرفته اند.

مدیر کل آموزش وپرورش استان زنجان با بیان اینکه  در زمینه سواد آموزی وجودمعلمان بسیار مهم است و زحمات بسیار زیادی را می کشند، تاکید کرد:  آموزش بی سوادان مختص آموزش و پرورش نیست و همه آحاد جامعه و دستگاه های اجرایی باید همکاری لازم را داشته باشند و این امر قابل انکار نیست.

تمجیدی یاد آورشد: هر اتفاقی که در روند تعلیم و تربیت رخ دهد، آثار آن در جامعه منعکس می‌شود، به همین علت باسواد بودن افراد جامعه بسیار مهم است و باید به این مهم بسیار توجه شود. 

مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان زنجان گفت: آسیب‌های اجتماعی با سطح سواد افراد رابطه مستقیم دارد و در این میان با توجه به این امر ضروری است چرا که علم نقش بسیار مهمی در کاهش آسیبهای اجتماعی دارد. 

تمجیدی با بیان اینکه بعد از انقلاب با تشکیل نهضت سواد آموزی، شاهد رشد علم در کشور و استان بودیم، افزود: نرخ باسوادی در نواحی یک و ۲، ابهر و خرم‌دره ۹۹ درصد و بیشتر از میانگین استانی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان تصریح کرد: بعد از انقلاب سوادآموزی مورد توجه دولت‌ها بوده است و در حال حاضر نرخ پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی ۹۹.۸ درصد است. 

تمجیدی گفت: در سال تحصیلی جاری در استان زنجان ۲۰۰ نفر از تحصیل بازمانده‌اند که بیشتر ان به دلیل معلولیت و ناتوانی جسمی بود.

به اشتراک بگذارید :