8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۱ ۱۲:۵۲:۳۷
کد مطلب:  8tobDZ09
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس خبر داد:
آموزش مهارتهای هفتگانه ICDL به سواد آموزان در فارس

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس گفت:در راستای احیای مراکز یادگیری محلی سواد آموزی و سودمند کردن کلاس های سواد آموزی برای بی سوادان ، آموزش مهارتهای هفتگانه ICDL برای سواد آموزان سراسر فارس برگزار می گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فاس ، عیسی ملک پور در برنامه زنده تلویزیونی نگاه روز از شبکه استانی فارس گفت:استان فارس در سال های 93 و  94 با درخشش در زمینه اجرای شاخص های 17 گانه سازمان سواد آموزی توانست رتبه نخست را در سطح کشور به دست آورد.

وی افزود: سواد آموزی فارس در سال 95 نیز بر اساس آخرین رتبه بندی انجام شده ،با جذب نزدیک به 45 هزار  سواد آموز و فراتر از سهیمه استانی مبنی بر جذب 31240 سواد آموز ، توانست با رشد 6 درصدی در جذب سهمیه  تخصیصی رتبه نخست کشوری را  برای سومین سال پیاپی از آن خود کند.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس گفت: بر اساس آمارهای سرشماری سال 90 در استان فارس نزدیک به 560  هزار بی سواد بالای 6 سال وحدود 167 هزار بی سواد در سن مخاطب سواد سواد آموزی که  بین سنین 10 الی 49 سال می باشد شناسایی شده اند که تا کنون بیش از 100 هزار تن از این افراد جذب کلاس های سواد آموزی شده اند.

وی با بیان اینکه "بهترین بانک اطلاعاتی کشور در اختیار سازمان سواد آموزی می باشد"افزود: در این بانک  اطلاعاتی ،  برای نزدیک به  56 میلیون ایرانی 8 الی 55 سال پرونده الکترونیکی تشکیل شده که بر این اساس در ابتدای سال 95 حدود 17 هزار باقی مانده  از سواد در سطح  استان فارس وجود دارد .

ملک پور افزود: با توجه اینکه مبادی ورودی بی سوادی بسته نیست و همواره به دلایل مختلف این آمار دستخوش تغییر می شود، در سال جاری حدود 33 هزار بی سواد را جذب کلاس های سواد آموزی در استان کرده ایم.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس با اشاره به برگزاری هفته سواد آموزی  گفت:در هفته سواد آموزی برنامه های متنوعی در استان فارس برگزار می گردد که مهمترین آن برگزاری یادواره شهدای سواد آموزی استان فارس با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان سواد آموزی کشور و جمعی از مسئولین استانی می باشد.

ملک پور افزود: در این یادواره  که در روز 12 دی ماه و در باشگاه فرهنگیان شیراز برگزار می گردد، ضمن تجلیل 28تن از  شهدای سواد آموزی استان، از خانواده این عزیزان نیز تقدیر خواهد شد.

گفتنی است در 29  بهمن ماه سال 65 یکی از کلاس های درس سواد آموزی در جنوب شیراز مورد حمله موشکی دشمن قرار گرفت که در این حادثه 20 تن از سواد آموزان به همراه 4 تن از فرزندان آنها به شهادت رسیدند و در دوران دفاع مقدس نیز 4 آموزشیار سواد آموزی به شهادت رسیدند.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس در ادامه گفت: برای دستیابی به هدف ریشه کنی بی سوادی طرح های مختلفی در سواد آموزی در حال اجرا است که احیای مراکز یادگیری محلی یکی از این طرح ها می باشد.

وی تاکید کرد: این طرح در راستای برنامه های سال اقتصاد مقاومتی و با هدف آموزش مهارت های مختلف در کنار آموزش های  کتب سواد آموزی  اجرا می شود و بنا دارد تا در هر نقطه ای از کشور با کمترین امکانات حد اکثر سودمندی را برای سواد آموزان ایجاد نماید.

ملک پور افزود: در همین ر استا  آموزش مهارتهای هفتگانه   ICDL برای سواد آموزان سراسر استان در دستور کار قرار گرفته که هم اکنون این طرح در نواحی چهارگانه شیراز در حال برگزاری است.

وی با تاکید بر کلام رسول خدا (ص) مبنی بر کمک به طالبان علم افزود: همه افراد جامعه بویژه همکاران فرهنگی باید برای کمک به افراد بی سواد و ریشه کنی بی سوادی همکاری کنند.

به اشتراک بگذارید :