20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۹ ۲۱:۱۸:۵۹
کد مطلب:  rVmFkClg
دبیر اجرایی طرح اقتصاد مقاومتی ویژه معلمان فارس:
63 هزار معلم در فارس آموزش اقتصاد مقاومتی را فرامی‌گیرند

دبیر اجرایی طرح اقتصاد مقاومتی ویژه معلمان فارس گفت: در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی 63 هزار معلم در این استان طی سه سال آموزش می‌بینند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد کماندار در حاشیه اجرای طرح آموزش اقتصاد مقاومتی ویژه معلمان  با بیان این‌که در راستای اجرای این طرح 63 هزار معلم در این استان طی سه سال آموزش می‌بینند اظهار داشت: دوره آموزشی اقتصاد مقاومتی با همکاری سازمان برنامه و بودجه استان در سطح ادارات آموزش و پرورش فارس در حال برگزاری است .

محمد کماندار گفت: جامعه هدف ما در این دوره ها  830 هزار دانش آموز سراسر استان می باشد که در مرحله اول حدود 460 هزار دانش آموز دوره اول و دوم مقطع  ابتدایی تحت پوش این طرح قرار می گیرند.

دبیر کارگروه  اقتصاد مقاومتی اداره کل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه این دوره ها در مدت سه سال برگزار خواهد شد افزود: در سال جاری حدود 63 هزار همکار فرهنگی در این دوره شرکت خواهند کرد که در هفته اول اجرای آن  همکاران فرهنگی مقطع ابتدایی نواحی چهار گانه شیراز  و شهرستان های مرودشت، زرقان و کوار حضور دارند.

وی یادآوور شد: به منظور اجرای این طرح در سطح استان، در تابستان گذشته نزدیک به  150 تن از همکاران فرهنگی به عنوان مدرسان دوره میانی اقتصاد مقاومتی ، زیر نظر استاتید  برجسته  آموزش های لازم را فرا گرفتند.

کماندار افزود: از بین این افراد نیز کسانی که دارای مدرک تحصیلی در رشته اقتصاد و مدیریت بوده اند  به عنوان مدرس در نواحی چهارگانه شیراز فعال هستند.

وی گفت: در هفته گذشته نزدیک به 1800 تن از فرهنگیان در این دوره حضور داشتند و در این هفته نیز در هر ناحیه شیراز یک هزار تن دوره های آموزش اقتصاد مقاومتی را سپری می نمایند.

دبیر کارگروه  اقتصاد مقاومتی اداره کل آموزش و پرورش فارس افزود: آموزگاران شرکت کننده در این دوره در سطح مدراس استان ، مفاهیم اقتصاد مقاومتی را  در سه محوراقتصاد مقاومتی ، اقتصاد تاب اور و اقتصاد ریاضتی به دانش آموزان آموزش می دهند.

به اشتراک بگذارید :