20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۹ ۱۲:۱۲:۱۶
کد مطلب:  N8kelbvz
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه و بودجه استان فارس در جمع فرهنگیان تاکید کرد:
تغییر فرهنگ در راستای اقتصاد مقاومتی از طریق آموزش و پرورش محقق می شود

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه و بودجه استان فارس گفت: تغییر فرهنگ در راستای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی یکی از کارهای بسیار اساسی است که انتظار می رود در آموزش و پرورش محقق شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، مهندس احمدعلی افکاری در بازدید از محل برگزاری دوره اقتصاد مقاومتی  معلمان مقطع ابتدایی ناحیه چهار شیراز گفت: تحقق سند چشم انداز در راستای عملیاتی کردن  سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی است و هر دو اینها به عنوان دو عنصر اساسی برنامه ریزی بلند مدت کشور هستند .

وی با تاکید بر اینکه" توجه سازمان مدیریت  برنامه ریزی استان فارس  در زمینه  اقتصاد مقاومتی به  آموزش و پرورش با این نگاه است" افزود: فراهم نمودن زیر ساخت ها در بلند مدت یک عنصر کلیدی در این زمینه است و توجه  به آموزش و پرورش نیز به همین دلیل است ،چرا که آینده سازان توسعه کشور دانش آموزان هستند .

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه و بودجه استان فارس  گفت: تغییر فرهنگ در راستای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی  یکی از کارهای بسیار اساسی است که انتظار می رود در  آموزش و پرورش محقق شود.

مهندس افکاری افزود: برگزاری دوره های آموزش اقتصاد مقاومتی در بین فرهنگیان نیز در راستای نیل به اهداف این طرح به عنوان یک کار زیر بنایی در استان فارس انجام شده  که می تواند  به عنوان الگو در سطح ملی نیز مطرح شود.

وی یاد آور شد: با توجه به اینکه یک پایه توجه به اقتصاد مقاومتی و عملیاتی کردن آن توسط دستگاه های دولتی است ،به همین دلیل آموزش کارشناسان ومدیران کلیه دستگاه های اجرای استان و شهرستان ها را  نیز شروع کرده ایم .

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه و بودجه استان فارس گفت: درک صحیح از چگونگی عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی  اهمیت ویژه ای دارد، لذا  آموزش در سطح دانشگاه های شیراز نیز  با هدف گفتمان سازی مناسب در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه" برگزاری این دوره ها  به صورت بلند مدت و در طی سنوات مختلف ادامه خواهد داشت" افزود: باید سیاست های اقتصاد مقاومتی تبدیل به گفتمان  عمومی شود. 

به اشتراک بگذارید :