20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۹ ۱۲:۱۱:۰۹
کد مطلب:  AAr7owlm
مدیر کل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
لازمه کارساز کردن اقتصاد مقاومتی در آموزش و پرورش توجه ویژه و ایجاد انگیزه در معلمان است

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: معلم عنصر اساسی در آموزش و پرورش است و با توجه به معلمان و ایجاد انگیزه لازم در آنها می توان اقتصاد مقاومتی را در آموزش و پرورش کارساز نمود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حمید رضا آذری در بازدید از محل برگزاری دوره اقتصاد مقاومتی  معلمان مقطع ابتدایی آموزش و پرورش ناحیه چهار شیراز که با حضور مهندس افکاری، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه و بودجه استان فارس انجام شد  گفت:باید از ظرفیت های موجود  برای آموزش دانش آموزان در زمینه اقتصاد مقاومتی و بالا بردن سطح آگاهی آنها در این زمینه استفاده کرد.

وی گفت: آموزش و پرروش فارس در بخش عملیاتی با استفاده از ظرفیت های موجود خود موفق بوده، به نحوی که در طی چند سال اخیر توانسته درآمد های اختصاصی خود را  حدود 600 درصد رشد دهد.

آذری گفت:در زمینه آموزش مهمترین کار این است که با آموزش معلمین، نگاه آنها  به اقتصاد مقاومتی و  نوع کمک رسانی آنها به  دانش آموزان  در این زمینه درست شود .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت:  با وجود 13 و نیم میلیون دانش آموز در سطح کشور  ،افزایش اگاهی و  تغییر رفتار این جمعیت عظیم دانش آموزی  می تواند در روند کشور تاثیر بسیار مستقیمی داشته باشد.

آذری  با بیان اینکه " معلم عنصر اساسی در آموزش و پرورش است  "تاکید کرد: با توجه به معلمان و ایجاد انگیزه در آنها می توان  اقتصاد مقاومتی را در آموزش و پرورش کارساز نمود ، چرا که معلم با داشتن انگیزه کافی  ، اراده و ایمان قوی می توان در تغییر رفتار دانش آموزان موثر باشد.

به اشتراک بگذارید :