12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۹ ۰۸:۳۴:۱۲
کد مطلب:  rbu8APzf
معاون پرورشی و فرهنگی استان درشهرستان سلطانیه :
گسترش اسلام مرهون ارزش های توحیدی و عقلانیت است

محمود عباسی معاون پرورشی و فرهنگی در همایش کمیته های اجرایی بسیج دانش آموزی شهرستان سلطانیه اظهار داشت: گسترش اسلام مرهون ارزش های توحیدی و عقلانیت است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،محمود عباسی با  اشاره به گسترش اسلام در کمتر از نیم قرن از ظهور در جزیره العرب به شرق تا غرب جهان گفت:   دین اسلام حقیقتا یک دین الهی و فطری است.

معاون پرورشی وفرهنگی استان افزود : در حقیقت اسلام یک دین آسمانی و وحیانی است و اگر همانگونه که هست عرضه شود گرایش به آن باز هم وجود دارد چنانچه گزارشات موثق از افزایش گرایش به اسلام در اروپا و آمریکا را نشان می دهد بنابراین   استعمار با تحریف و فرقه سازی روی فهم ما از اسلام کار می کند.

وی گفت : اسلامی که  با  اخلاق عظیم پیامبر اکرم (ص) و خلق و خوی رحمانی  ائمه اطهار (ع) گسترش یافت نباید  دینی خشن معرفی شود لذا اقدامات  داعش و تکفیری ها در راستای استراتژی سرویس های است تا  اسلام را دین ترور ، آشوب و خشونت معرفی کنند و اسلام هراسی را دامن بزنند.

عباسی اظهار داشت : اگر فهم ما از اساس اسلام درست باشد می توانیم در جهت گسترش ، نفوذ و تعالی ارزش های دینی اقدام کنیم و و آنهایی که سوال هایی دارند را بعنوان یک مربی  هدایت کنیم .

معاون پرورشی و فرهنگی  آموزش و پرورش استان یادآورشد: اولین وظیفه ما به عنوان مربی این است که به درستی اسلام و ارزش های اسلامی را بشناسیم و با ابزار صحیح و نوین  بر اساس اصول روانشناسی و مخاطب شناسی بصورت زیبا و منسجم بسته بندی و ارائه دهیم.

عباسی افزود : باید قبول کرد که بین نسل ها و گفتمان های بین نسلی فاصله افتاده و ذائقه جوان های ما تغییر پیدا کرده است و اگر این گسست بین نسل ها را قبول نکنیم و واقعیت ها را انکار کنیم نمی توانیم در تدارک یک برنامه راهبردی برای جوانها موفق  باشیم چرا که جوان امروزی بخاطر دسترسی به انواع ابزارهای تکنولوژیک ارتباطی سوال های زیادی را دارد .

وی گفت : مدیران ، مربیان و مشاوران می توانند با کار نرم افزاری و بر اساس دستور العمل ها و با مشارکت  تشکل های دانش آموزی  کارگاههای مقابله  با خشم ، استرس و اضطراب و همچنین مهارت آموزی برای زندگی را با همکاری  آموزش و پرورش استان برگزار کنند .

عباسی  در پایان تاکید نمود : بر اساس سند تحول بنیادین و سیاست های سند چشم انداز  که ابلاغیه مقام معظم رهبری است باید همه ما تلاش کنیم تا دانش آموزانی متعادل و متوازن تربیت کنیم که در همه ابعاد وجودی از جمله جسمی ، روحی ، دینی ، هنری و زیبایی شناختی و علمی و فنی  رشد متعادل نمایند.

منبع:دفترمعاون پرورشی وفرهنگی

به اشتراک بگذارید :