19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ ۱۲:۳۵:۳۷
کد مطلب:  5tg1y1Sr
امام جمعه محترم استان درمراسم دیداربا فعالان سوادآموزی:
وجود یک بیسواد هم زیبنده دین اسلام نیست

آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم استان زنجان درمراسم دیدار با فعالان عرصه سوادآموزی گفت: وجود یک نفر بیسواد هم در جامعه زیبنده دین مقدس اسلام نیست و باید با جهل مبارزه کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از ایرنا،آیت الله  خاتمی پیش ازظهرامروزدر دیدار مسئولان سوادآموزی آموزش و پرورش و خانواده شهدای سواد آموزی با تبریک سالروز امامت و ولایت' 9 دی' افزود: ملت آگاه و هوشیار ایران اسلامی با روحیه دینداری حضور خود را برای تجدید میثاق با امامت، ولایت و رهبری در این روز تاریخی به منصه ظهور گذاشتند.
به گفته وی، وضع فعلی کشور با زمان قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست چرا که اقدامات بزرگ و قدم های بزرگی برای پیشرفت و توسعه برداشته شده یکدلی در کشور حاکم است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه استان زنجان با تاکید بر اینکه نباید یک نفر بیسواد هم در دین مقدس اسلام وجود داشته باشد، گفت: در این دین اولین آیاتی که به پیامبر گرامی اسلام نازل شد درباره علم، قرائت، نوشتن و مبازره با جهل بود که این پیامبر گرانقدر نیز بر علم آموزی از گهواره تا گور توصیه داشتند.
حجت الاسلام خاتمی تاکید کرد: تلاش های خوبی در سطح استان زنجان در خصوص مبارزه با بیسوادی انجام شده اما آنچه مایه تاسف است جدی نگرفتن سواد آموزی از سوی بیسوادان است.
وی ادامه داد: قبل از اینکه مسئولان دستگاه های آموزشی برای باسواد کردن مردم اقدام کنند باید خود مردم دغدغه سوادآموزی و باسواد شدن را داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه استان زنجان گفت: علت اینگه گروه سنی 10 تا 49 سال جامعه هدف باسوادی است بیانگر آن است که آموزش سواد برای گروه 50 سال بی نتیجه است، ما مسلمانیم و دین و آموزه های آن انگیزه، شوق و علاقه را ایجاد کرده که به دنبال باسواد شدن برویم.
حجت الاسلام خاتمی خاطرنشان کرد: مساله آموزش و پرورش بخصوص برای گروه سنی پایین تر جامعه پایه اولیه ای است که هر چه در این باره هزینه شود سرمایه گذاری است چرا که دانش آموزان و نسل فعلی که در حال تعلیم هستند مدیران آینده اقتصادی، صنعتی و سیاسی کشور هستند.
وی ادامه داد: باید برای تعلیم و آموزش نسل امروز جامعه با حساسیت و دقت بیشتری وقت گذاشته و برنامه ریزی شود تا روزنه های بیسوادی مسدود شود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه استان زنجان گفت: 99 درصد میزان باسوادی در شهرستان های ابهر و خرمدره مایه دلگرمی و امید است که باید تلاش شود به تعداد بیسوادان اضافه نشود.
حجت الاسلام علی خاتمی با بیان اینکه افزایش بیسوادی در سن پایین است، افزود: آموزش و پرورش باید بیشترین همت خود را در این مساله قرار دهد.
به گزارش ایرنا، وی، شهدای سواد آموزی را شهدای علم و مبارزه با جهل بیان کرد و یادآورشد: این مساله افتخاری مضاف برای ایران اسلامی و ملت مسلمان است.
در پایان این مراسم از خانواده های شهدای سوادآموزی تجلیل شد.


 

به اشتراک بگذارید :