19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ ۱۲:۲۳:۴۶
کد مطلب:  usVu8E6V
مدیرکل آموزش وپرورش دردیدارباامام جمعه محترم استان مطرح کرد:
احیای شورای پشتیبانی سوادآموزی و ایجاد مراکز یادگیری محلی در زنجان

مرتضی تمجیدی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: احیای شورای پشتیبانی سوادآموزی و ایجاد مراکز یادگیری محلی در دولت یازدهم مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان به نقل از فارس،مرتضی تمجیدی پیش از ظهر امروز در مراسم دیدار فعالان عرصه سوادآموزی با نماینده ولی فقیه در استان زنجان به مناسبت هفته سوادآموزی با اشاره به اینکه پیش از انقلاب نرخ بی‌سوادی کم بوده است، اظهار کرد: این در حالی است که این نرخ پس از انقلاب و بر اساس تلاش‌های صورت گرفته نرخ باسوادی افزایش یافته است.

وی اجرای طرح پوشش بی‌سوادی را رده سنی 10 تا 49 سال اعلام کرد و افزود: میانگین باسوادی استان زنجان در این رده سنی 98 درصد است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه تنها 2 درصد افراد رده سنی 10 تا 49 سال بی‌سواد هستند، تاکید کرد: آموزش و پرورش در تلاش برای زیر پوشش بردن این تعداد بی‌سواد است.

تمجیدی با اشاره به اینکه نرخ باسوادی در نواحی یک و 2 و ابهر و خرمدره 99 درصد است، تصریح کرد: این نرخ بیشتر از میانگین استانی است.

وی با بیان اینکه چهار مرکز یادگیری محلی در استان دایر شده است، ادامه داد: این مراکز علاوه بر آموزش سواد آموزش مهارت زندگی را نیز در برنامه‌های خود دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه بعد از انقلاب سوادآموزی مورد توجه دولت‌ها بوده است، افزود: در دولت یازدهم نیز احیای شورای پشتیبانی و ایجاد مراکز یادگیری محلی مورد توجه قرار گرفته است.

تمجیدی با اشاره به انسداد مبادی ورودی بی‌سوادی در استان زنجان اظهار کرد: نرخ پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی 99.8 درصد است.

وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جاری در استان زنجان 200 نفر از تحصیل بازمانده‌اند، عنوان کرد: بیشتر این افراد به دلیل معلولیت و ناتوانی جسمی از ادامه تحصیل باز می‌مانند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه امکان دایر شدن کلاس‌های استثنایی در روستاها وجود ندارد، افزود: امکان حضور دانش‌آموزان ابتدایی در مراکز شبانه‌روزی نیز وجود ندارند.

به اشتراک بگذارید :