20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ ۱۱:۴۷:۲۱
کد مطلب:  qhw79MPu
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
نقش ویژه مدیران مدارس در تکوین شخصیت دانش آموزان

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: مدیران مدارس با تهیه برنامه عملیاتی منطبق با رسالت سند تحول بنیادین و برنامه های راهبردی حوزه معاونت آموزش متوسطه می توانند جهت گیری های مدیریت خویش را با مشارکت و همراهی کارکنان آموزشگاه خود اجرا نمایند.

به گزارش اداره  اطلاع رسانی  و  روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، دکتر ناصر قجری در گردهمائی مدیران مدارس نمونه دولتی دوره اول آموزش متوسطه سراسر استان گفت:  آشنائی مدیران به ویژگی ها و توانائی ها و صلاحیت های حرفه ای معلمان و هم چنین توجه به نیاز ها و ویژگی روانشناختی دانش آموزان  باعث می گردد تا مدیران با آگاهی اثر بخش خود  اهداف پیش بینی شده در محور عملکرد خویش را محقق نمایند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: تقویت روحیه علمی ، تفکر، نحوه یادگیری و همچنین برقراری ارتباط با  دانش آموزان برای فراگیری مهارت های زندگی واقعی از برنامه های راهبردی مدارس نمونه دولتی استان به شمار می رود.

قجری گفت :نیاز به درک ارزش خویش و نیاز به شکل دهی ارزش اخلاقی دانش آموزان این دوره برای ایجاد ارتباط دانش آموزان با آفریدگار نیز از برنامه کیفی مدیران محسوب می گردد.

وی یاد آور شد: مدیران باید بدانند که چه کاری بایستی انجام شود ،درک صحیح از مسیر حرکت  داشته باشند  و مسئولیت افراد را نیز مشخص نمایند.

تبیین سیاست ها و برنامه های دوره یاد شده ، ارائه رهنمود های کارشناسی در ارتباط با فرایند هدایت تحصیلی  دانش آموزان پایه نهم ، آشنایی با شیوه های رفتار سازمانی و نظارتی متناسب با قوانین و مقررات در حیطه های مرتبط همانند  مسایل مالی و اداری  از دیگر محور هایی بود که در این همایش به آن پرداخته شد.

به اشتراک بگذارید :