20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ ۱۱:۰۲:۴۳
کد مطلب:  ED7btPID
همزمان با هفته سواد آموزی انجام شد:
کارگاه توجیهی آموزشی راهبران آموزشی سواد آموزی فارس برگزار شد

معاون سواد آموزش آموزش و پرورش فارس گفت:85 تن از مسئولین و راهبران آموزشی سواد آموزی ، در کارگاه توجیهی آموزشی سواد آموزی شرکت کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، عیسی ملک پور گفت: از سال 1390 و با  ادغام سواد آموزی  به آموزش و پرورش، عنوان راهنمای تعلیماتی سواد آموزی حذف شد  که  با توجه به اهمیت نظارت  و هدایت فرایند آموزشی در سواد آموزی ، هم اکنون   افرادی تحت عنوان راهبر آموزشی  فعالیت راهنمای تعلیمای سابق را پی گیری  می نمایند.

وی گفت: به منظور تقویت جایگاه راهبران آموزشی ، همزمان با هفته سواد آموزی کارگاه  توجیهی آموزشی  راهبران آموزشی و مسئولین سواد آموزی استان فارس  با  حضور مدرس کشوری معاون مدیر کل دفتر نظارت ، سنجش و ارزشیابی سازمان نهضت سواد آموزی  در حال برگزاری می باشد.

معاون سواد آموزش آموزش و پرورش فارس گفت: در این کارگاه  آموزشی که در مدت یک روز و به میزان 16 ساعت برگزار می گردد، 85 تن از راهبران و مسئولین سواد آموزی  شهرستان های تابعه اداره کل آموزش و پرورش  فارس با نحوه کنترل و نظارت بر کلاس های سواد آموزی آشنا می شوند.

ملک پور  گفت: هدف از برگزاری این دوره ، تقویت  نظارت  و هدایت فرآیند فعالیت های آموزشی  سواد آموزی  ، ارتقاء کیفیت فرایند های سواد آموزی شامل  شناسایی ، جذب و نگه داشت  و آموزش سواد آموزان  و همچنین  به سازی نقش رهبری آموزشی در برنامه ها و فعالیت های سواد آموزی  می باشد.

وی افزود: مسئولین و راهبران آموزشی شرکت کننده در این دوره با  شرح وظایف خود  ، نحوه نظارت بر کلاس های سواد آموزی  و سایر فعالیت های سواد آموزی همانند  برون سپاری ، نحوه انجام  وظیفه تشکل ها  آشنا شده و  در راستای  تقویت نقاط  قوت و رفع نقاط ضعف سواد آموزی  تلاش می نمایند.

به اشتراک بگذارید :