20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ ۰۸:۵۱:۰۰
کد مطلب:  zKCGfcyk
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
ضرورت ارتقاء توانمندی های معلمان تربیت بدنی برای مشارکت در برنامه ریزی در سطح مدرسه

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: تحول در آموزش و پرورش منشا و سرآغاز تحول انسانی است و رکن اساسی تغییر و تحول در آموزش و پرورش، معلمان هستند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد جعفری در دوره آموزشی روش تدریس برنامه درسی تربیت بدنی ویژه مدرسان میانی نواحی، شهرستانها و مناطق سراسر استان فارس گفت: معلمان  نقش کلیدی در تحقق اهداف عالی نظام تعلیم و تربیت دارند  و تضمین کننده استقلال فردی و اجتماعی دانش آموزان می باشند.

وی با تاکید بر اینکه" توجه به نقش معلمان  باید سرلوحه هدف های تعلیم و تربیت در نظام آموزش و پرورش قرار گیرد "افزود: بر همین اساس ارتقای توانمندی های معلمان برای مشارکت در برنامه ریزی در سطح مدرسه، توسعه علمی پژوهشی، تبادل تجارب و دستاوردها در کلیه سطوح، ایجاد فرصت های بازآموزی مستمر علمی و مطالعاتی بسیار مهم می باشد .

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: ایجاد نظام باز آموزی  و به کارگیری ساز و کارهای لازم برای ارتقا سطح علمی- عملی معلمان با هدف توانمند سازی آنان یکی از ضروریات انکارناپذیر امر تربیت بدنی در آموزش و پرورش است.

 جعفری گفت: آموزش روش های نو و خلاقانه  به منظور تغییر نگرش و آموزش بهینه دبیران  از جمله تلاش های ما است تا معلمان با حضور در این دوره های آموزشی ،ارتقاء کیفیت یافته و مطالب علمی عملی و اثربخش را فرا گیرند که دوره آموزشی روش تدریس برنامه درسی تربیت بدنی نیز در همین راستا تشکیل شده است.

گفتنی است 60 تن از سرگروههای آموزشی نواحی، شهرستانها و مناطق سراسر استان فارس در مدت 2روز و در محل مجموعه ورزشی شهید حمزه شیراز با طرح درس و روش تدریس درس تربیت بدنی، حقوق ورزشی، دفترکار و فضا و تجهیزات ورزشی آشنا می شوند.

به اشتراک بگذارید :