10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ۱۳:۴۰:۴۷
کد مطلب:  MIhw9ksT
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس خبرداد:
برگزاری جشنواره نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری در فارس

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت:جشنواره نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری در فارس با هدف کیفیت بخشی به فرایند آموزش و یادگیری در استان فارس برگزار می گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر ناصر قجری در جلسه کمیته درس پژوهی استان، آشنایی با روش های تدریس تلفیقی و مشارکتی مبتنی بر رویکرد برنامه درسی ملی و شناسایی ، تبادل و ترویج روش های خلق و نوآور در فرایند آموزش و یادگیری را از دیگر اهداف این جشنواره عنوان کرد .

قجری با اشاره به نقش وجودی انسان در عالم هستی گفت: حساسیت متولیان تعلیم و تربیت باید بر محور تربیت انسانهایی فرزانه ، فرهیخته و پیشرو باشد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: برنامه درس پژوهی و جشنواره نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری مبتنی بر همین هدف است.

قجری گفت: تربیت انسانی جستجو گر از اهداف این جشنواره هست و برای این کار ابتدا باید معلم خود جستجو گر باشد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس با اشاره به پیشینه این جشنواره گفت: در سال گذشته در جشنواره کشوری درس پژوهی که درتبریز برگزار شد استان فارس مقام اول را کسب کرد.

قجری گفت: هم اکنون بسیاری از محتواهای تولید شده در استان فارس در سراسر کشور مورد استفاده قرار میگیرد.

قجری گفت:در این جشنواره تمامی دبیران دوره اول متوسطه مدارس استان با تشکیل گروههای دو تا ۳ نفره میتوانند شرکت کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: براساس دستورالعمل این جشنواره تیم های شرکت کننده نوآوری مورد نظر خودشان در روش تدریس را در نمون برگ های خاصی که در تمامی مدارس موجود است به کمیته استانی ارسال می کنند.

قجری گفت: در مرحله بعد طرح هایی که که پذیرفته شدند در قالب کلیپ های ۲۰ دقیقه ای و در محیط واقعی آموزشی پیاده سازی و برای استان ارسال خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: در جشنواره استانی از بهترین های این جشنواره که توسط هیات داوران انتخاب شدند تقدیر خواهد شد .

معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش فارس در این جلسه گفت: متاسفانه نظام فعلی تعلیم و تربیت در بسیاری مسائل جوابگو و پاسخگو نیازها نیست و باید پژوهش به برنامه های اجرایی ورود پیدا کند.

عبدالرسول احمدی برگزاری این جشنواره را فرصت بسیار خوبی برای دست یابی به اهدافی که در سند تحول بنیادین اشاره شده دانست و گفت: معلمینی که در برنامه های اقدام پژوهی شرکت میکنند در زندگی شخصی نیز اثرات آن را خواهند دید.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش فارس همچنین با اشاره به لین مطلب که یکی از دغدغه های اصلی نظام تعلیم و تربیت مساله دین و باور پذیری دینی هست.

گفت:درس پژوهی باید به راههای متنوع نیل به این هدف کمک کند.

احمدی همچنین ابراز امیدواری کرد که آموزش مبتنی بر پژوهی روز به روز در نظان تعلیم و تربیت توسعه یابد و این خلا اصلی برطرف شود.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش فارس البته به این نکته اشاره کرد که موفقیت برنامه درس پژوهی نیاز به یک عزم و بسیج همگانی در حوزه تعلیم و تربیت دارد.

به اشتراک بگذارید :