11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ۱۱:۱۴:۱۹
کد مطلب:  ZvlGl6H4
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش :
مدیران مدارس باید دغدغه فرهنگی را در اولویت اول خود قرار دهند

نشست تخصصی کارشناس مسئولان و کارشناسان حوزه ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران با حضور سید رحیم میرشاه ولد مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش و عبدالرضا فولادوند راد مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سالن شورای این اداره کل برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، سید رحیم میر شاه ولد مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت : حوزه ارزیابی عملکرد حوزه بسیار پر چالشی است ، چرا که از گستردگی بسیار بالایی برخوردار است و همکاران در این حوزه باید از قدرت  بینش ، آگاهی وتحمل  بالایی برخوردار باشند تا بتوانند با مسائل این حوزه برخوردی کاملا درست و به حق داشته باشند .

وی با اشاره به اینکه آثار و نتایج اقدامات در حوزه ارزیابی عملکرد کاملا ملی و فرا منطقه ای است و محدود به یک شهر یا  استان نمی شود تاکید کرد : آموزش و پرورش علی رغم تمامی تلاش هایش به تنهایی قدرت فرهنگ سازی ندارد و باید حمایت و نگاه ویژه ای در این زمینه صورت گیرد .

میر شاه ولد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این موضوع که مدارس ما نبابد صرفا به مسائل آموزشی و اداری صرف بپردازند، یادآور شد : شکل گیری شخصیت اجتماعی دانش آموزان در مدرسه به طور جدی رقم می خورد و این از جمله مسائل بسیار مهمی است که هیچگاه نباید به فراموشی سپرده شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه مدیران مدارس ما باید دغدغه فرهنگی را در اولویت های اول خود قرار دهند تصریح کرد : ما باید در کنار تربیت دانش آموزان تیزهوش ، به تعالی روحی و شخصیتی آنها نیز توجه جدی بکنیم چرا که این ها سرمایه های اصلی این مملکت هستند و آینده این سرزمین در دست آنان رقم می خورد .

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نقش و مشارکت اولیای دانش آموزان در تعلیم و تربیت را هرگز نباید فراموش کنیم ، اظهار داشت : باید نقش مشارکتی اولیای دانش آموزان در نظام تعلیم و تربیت ما اصلاح شود و فقط صرف مسائل مادی نباشد ، بلکه مشارکت فرهنگی و معنوی اولیای دانش آموزان در اداره مدرسه را کاملا جدی بگیریم .

میرشاه ولد با اشاره به نقش دانشگاه فرهنگیان در تربیت معلمین اصلح گفت : این معلمین هستند که در کلاس درس در کنار مسائل آموزشی می توانند به شکل گیری شخصیت دانش آموزان کمک کنند و از این رو مراکز تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان در آموزش معلمین اصلح نقشی سازنده و بسیار تاثیر گذار دارند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در پایان خاطرنشان کرد : جهت گیری حوزه ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات باید به سمت کیفیت برود و همکاران عزیز در بازرسی های خود از مدارس به عمق مسائل این حوزه وارد شوند نه فقط پرداختن به گزارش سازی در این زمینه .

 

 

 

به اشتراک بگذارید :