18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ۰۸:۳۴:۱۲
کد مطلب:  zWya6v3g
معاون سوادآموزی آموزش وپرورش استان زنجان:
ایجاد مراکز یادگیری محلی ترجمان شعارهای دولت تدبیر و امید در حوزه‌ی سوادآموزی است

هادی احمدنیا معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان زنجان در گفتگویی ،ضمن اعلام خبر تأسیس 4 مرکز یادگیری محلی در استان زنجان،اظهارداشت:ایجاد مراکز یادگیری محلی ترجمان شعارهای دولت تدبیر و امید در حوزه‌ی سوادآموزی است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل،هادی احمدنیا معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان زنجان در گفتگویی با این مرکز،ضمن اعلام خبر تأسیس 4 مرکز یادگیری محلی در استان زنجان،اظهارداشت:ایجاد مراکز یادگیری محلی ترجمان شعارهای دولت تدبیر و امید در حوزه‌ی سوادآموزی است .

احمدنیاتصریح کرد:راه‌اندازی مراکز یادگیری محلی در راستای تحقق شعارهای ریاست محترم جمهوری و شعار یونسکو در رابطه با آموزش برای همه در کاربردی کردن آموزش بزرگسالان و ترویج یادگیری مادام العمر اجرا می‌شود.

وی افزود  این مراکز فرصت مناسبی را فراهم می‌آورد که مخاطبین بتوانند با توجه به نیازهای زندگی خود از برنامه‌های متنوع آموزشی استفاده نمایند.

احمدنیادر تشریح کارکرد و فعالیت‌های این مراکز گفت: یک مرکز یادگیری محلی به عنوان یک سازمان جامعه محور از اهالی محل دعوت می‌کند تا در فرآیند تصمیم‌گیری با توجه به محتوای فعالیت‌های مرکز شرکت نمایند.

معاون سوادآموزس اموزش وپرورش استان  یادآورشد:مالکیت مردمی برنامه‌های مراکز یادگیری محلی را می‌توان به عنوان یک ویژگی منحصر به فرد این مراکز در مقایسه با سایر کلاس‌های سوادآموزی در نظر گرفت که ابعاد اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي  جامعه را  تحت تأثير خود قرار داده و نیازهای افراد جامعه در موضوعاتی نظیر آموزش‌های سواد پایه شامل دوره‌های سوادآموزی، انتقال و تحکیم و آموزش مهارت‌های اساسی زندگی، حقوق شهروندی و مهارت‌های فردی و اجتماعی و آموزش‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، اعتقادی و تربیتی را برطرف می‌سازد که این مسأله نیز به نوبه‌ی خود فقر زدائي، بهبود كيفيت زندگي و اعتمادسازي افراد ذینفع را در پي دارد.

  لازم به ذکر است که مراکز یادگیری محلی 13 آبان در ناحیه‌ی 1 زنجان، نیکخواه در ناحیه‌ی 2 زنجان، امید در شهرستان ابهرو شیخ اشراق در شهرستان خدابنده، چهار مرکزی هستند که در سال 1395 در استان زنجان تأسیس شده‌اند.

 

به اشتراک بگذارید :