17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ۰۸:۰۹:۳۱
کد مطلب:  xzIu6QOi
با موضوع هدايت تحصيلي و با شركت مشاوران مدارس دولتي و غيردولتي
گردهمايي اعضاي كميته هاي هدايت تحصيلي و مشاوران مدارس شهر تهران

با موضوع هدايت تحصيلي و با شركت مشاوران مدارس دولتي و غيردولتي

گردهمايي اعضاي كميته هاي هدايت تحصيلي و مشاوران مدارس شهر تهران  

  با موضوع هدايت تحصيلي و با شركت مشاوران مدارس دولتي و غيردولتي

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهران، گردهمايي دو روزه مشاوران مدارس شهر تهران با موضوع هدايت تحصيلي و با شركت مشاوران مدارس دولتي و غيردولتي در تالار فرهنگ برگزار گرديد.

تقي ابوطالبي احمدي معاون پرورشي و فرهنگي آموزش و پرورش شهر تهران گفت: هدايت تحصيلي نوين از اهم برنامه هاي معاونت پرورشي و فرهنگي آموزش و پرورش شهر تهران در سال تحصيلي جاري است.

معاون پرورشي و فرهنگي  آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص اهميت و ضرورت يكپارچه سازي نيروها براي مبحث مهم هدايت تحصيلي تأكيد نمود تا اين تاريخ نشست ها و جلسات متعدد با معاونت ها، ادارات و كارشناسي هاي مربوطه برگزار گرديد و براي گفتمان سازي فرايند هدايت تحصيلي شغلي استفاده از ظرفيت خانواده ها و مشاركت آنها در اين فرهنگ سازي مورد توجه قرار گيرد. درضمن ستاد هدايت تحصيلي در دفتر معاونت پرورشي تشكيل و وظايف اعضاء تبيين گرديد.

وي افزود: در اين جلسه در صدد هستيم تا با بيان نظرات مشاوران در تجارب هدايت تحصيلي سال گذشته و طرح و نظر جديد در پيشبرد اهداف برنامه هاي تحصيلي قدم برداريم.

در اين همايش ايزدي رئيس اداره مشاوره وزارت از ايجاد تغييرات احتمالي در شيوه نامه اجرايي هدايت تحصيلي خبر داد. حذف آزمون استعداد و برگزاري آزمون هاي "توانايي" و "رغبت" از سياست هاي جديد مشاوره اي  در سال تحصيلي جاري هستند.

گفتني است: ابوالفضل رحماني رئيس اداره مشاوره شهر تهران، گزارشي از روند هدايت تحصيلي سال تحصيلي قبل و چالش هاي آن ارائه دادند. گزارش مثبت بازرسي كل كشور از فرايند هدايت تحصيلي و مديريت فرايند هدايت تحصيلي در استان و مناطق از نكات برجسته هدايت تحصيلي در شهر تهران بود.

بحث ورود موسسات خصوصي با هدف انتفاع مالي و نگاه تجاري به موضوع هدايت تحصيلي و ارائه اطلاعات غير تخصصي و نادرست به خانواده ها و دانش آموزان و لزوم برخورد قانوني با آنان از تذكرات آقاي رحماني بود.

وي تاكيد كرد: فصل آخر درس كار و فناوري متوسطه اول را بايد مشاوران مدارس تدريس، و چك ليست دانش آموزان را جهت استفاده در فرآيند هدايت تحصيلي در پرونده هاي دانش آموزي نگهداري نمايند. و اينكه ارزيابي هاي بعمل آورده از كميته هاي هدايت تحصيلي مناطق و مدارس بصورت مستمر در طول سال انجام شد و امسال نيز اين كميته ها فعال خواهند بود.

پرسش ها و پيشنهادات مشاوران مدارس بخش پاياني گردهمايي مشاوران مدارس بود كه با استقبال مشاوران مواجه شد.

به اشتراک بگذارید :