11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۱۴:۴۵:۲۲
کد مطلب:  1r2TJD7v
معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستنان های استان تهران خبر داد :
پیش بینی می شود 940 هزار نفر تحت پوشش طرح سراسری توزیع شیر مدارس قرار گیرند

معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستنان های استان تهران در اولین نشست کارگروه تأمین و توزیع شیر مدارس گفت: پیش بینی می شود امسال 940 هزار نفر تحت پوشش طرح سراسری توزیع شیر مدارس قرار گیرند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، اولین نشست کارگروه تأمین و توزیع شیر مدارس شهرستان های استان تهران، با حضور یدالله شهباز بیگی، معاون پشتیبانی و توسعۀ مدیریت این اداره کل و سایر اعضا برگزار شد.

یدالله شهباز بیگی، معاون پشتیبانی و توسعۀ مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این نشست، با اشاره به این امر که آن چه که باعث آغاز توزیع شیر در سطح مدارس شد، توجه به بازگشت سلامت در سطح جامعه بود، گفت: کار در این حوزۀ تخصصی نیازمند تحقیق ، پژوهش و کار کارشناسی است.

وی در ادامه با طرح این پرسش که آیا توانسته ایم در نقاط محروم کشور که دانش آموزان بیشتر نیازمند دریافت شیر هستند، اقدامات سازنده ای در جهت سلامت آن ها انجام دهیم، افزود: بیش از 120 کشور در دنیا توزیع شیر در مدارس را انجام می دهند، که ما باید کشورهای موفق در این حوزه را الگو قرار دهیم.

این مقام مسئول ضمن اذعان به این امر که همواره در توزیع شیر در مدارس مشکلات و چالش هایی نیز وجود داشته است، ادامه داد: باید به درستی به مقولۀ شیر در مدارس پرداخته شود و عیوب و نقص های پیش رو برداشته شده تا به اهداف مد نظر دست یابیم.

معاون پشتیبانی و توسعۀ مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به این امر که کشور مالزی توانسته است با توزیع مناسب شیر در مدارس در افزایش قد دانش آموزان گام بردارد، اظهار داشت: ما نیز باید در رسیدن به اهداف بلند مدت در حوزۀ توزیع شیر در مدارس تلاش کنیم.

شهباز بیگی ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در توزیع شیر در سطح مدارس شهرستان های استان تهران در سال گذشته و با اشاره به این امر که در سال تحصیلی گذشته 65 نوبت شیر با پاکت های 200 سی سی در مدارس شهرستان های استان تهران توزیع شده است، تصریح کرد: جمعیتی در حدود 870 هزار نفر از دانش آموزان شهرستان های استان تهران تحت پوشش طرح سراسری شیر مدرسه قرار گرفتند.

وی در ادامه با اشاره به این که پیش بینی می شود امسال نیز جمعیتی در حدود 940 هزار نفر در شهرستان های استان تهران تحت پوشش این طرح قرار بگیرند، یادآور شد: سامانۀ اینترنتی مدیریت شیر مدارس در شهرستان های استان تهران راه اندازی شده است که بحمدلله در این طرح، اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از نخستین ادارات کلی است که در این حوزه پیشگام بوده است.

این مقام مسئول، سامانۀ اینترنتی شیر مدارس را دارای قابلیت های بسیار بالا و خوبی جهت توزیع شیر در مدارس دانست.

به اشتراک بگذارید :