20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۱۲:۱۴:۴۲
کد مطلب:  oAq7akkC
سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور در شیراز خبر داد :
راه اندازی قریب الوقوع شورای دانشجویی در دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: در آینده نزدیک شورای دانشجویی به عنوان ابزاری کارآمد جهت توسعه دانشگاه فرهنگیان و با هدف استفاده از ظرفیت دانشجویی برای نظارت فراگیر بر همه امور و شعون دانشگاه در بخش های مختلف راه اندازی می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، دکتر محمود مهر محمدی در اولین همایش ملی انجمن های ورزش خوابگاهی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور در شیراز گفت:دانشگاه فرهنگیان برآمده از سنت یکصد ساله تربیت معلم در کشور می باشد و هدف آن اعتلای امر تربیت معلم  به عنوان یک امر زیر بنایی  برای توسعه آموزش و پرورش می باشد.

وی با بیان اینکه "دانشگاه فرهنگیان بعد از دانشگاه تربیت مدرس دومین مولود انقلاب اسلامی در آموزش عالی است" افزود: باید توجه ویژه ای در سطح ملی و منطقه ای به دانشگاه  فرهنگیان داشته باشیم تا این دانشگاه  بتواند در مدت زمانی کوتاه به توسعه مطلوب خود، همانند دانشگاه تربیت مدرس دست یابد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: استراتژی توسعه مدیریت در دانشگاه فرهنگیان برای نیل به اهدافی که برای آن ترسیم شده  باید استراتژی مبتنی بر مشارکت همه جانبه  بدنه دانشگاه و بویژه دانشجویان باشد .

دکتر مهر محمدی تاکید کرد: دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه استراتژیک در سطح کشور است که برای  نیل به اهداف خود باید به دانشجویان خود اتکا داشته باشد و به هر میزان که در فرایند های تصمیم سازی و تصمیم گیری ها برای دانشجویان سهم بیشتری در نظر گرفته شود ،  به همان میزان  زمینه توفیق و افزایش کارایی و راندمان آن نیز  افزایش می یابد.

وی شکل گیری انجمن های مختلف در دانشگاه فرهنگیان ، همچون انجمن ورزشی خوابگاهی دانشجو معلمان را نمونه ای از تلاش برای این مهم دانست و افزود:این اقدام  تلاشی است برای توسعه تربیت بدنی و ورزش  دانشگاه با استفاده از ظرفیت های دانشجویی و دستیابی به اهداف دانشگاه فرهنگیان است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور افزود :انجمن های صنفی دانشگاه فرهنگیان نیز نمونه ای دیگر  دراستفاده از ظرفیت متشکل و سازمان یافته دانشجویان برای تحقق اهداف توسعه ای دانشگاه می باشد .

دکتر مهر محمدی از راه اندازی قریب الوقوع شورای دانشجویی به عنوان ابزاری کارآمد جهت توسعه دانشگاه فرهنگیان و با هدف استفاده از ظرفیت دانشجویی برای نظارت فراگیر بر همه امور و شعون دانشگاه در بخش های مختلف خبر داد.

وی گفت: دانشجویان زمانی که دانشگاه را ترک می کنند نیز باید خود را در حیطه کمک به توسعه دانشگاه بدانند و در این زمینه تلاش شده تا با راه اندازی مجمع دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان ، زمینه فعالیت و تلاش فارغ التحصیلان این دانشگاه برای امر توسعه دانشگاه فراهم شود.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور افزود:  این مهم موجب می شود تا دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان در دوران خدمت خود در آموزش و پرورش نیز ، علاوه بر تلاش برای توسعه دانشگاه ، کنشگران بهتری در عرصه تعلیم و تربیت دانش آموزان باشند و در توسعه مدرسه و جامعه محلی  و تبدیل کردن مدرسه به عنوان محور توسعه جامعه محلی موثر باشند.

وی گفت: دانشگاه فرهنگیان باید نقش کلیدی در توسعه و تحول آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت ایفا کند و برای دستیابی به این مهم باید از تمایم ظرفیت های درونی و بیرونی آن استفاده کرد.

دکتر مهر محمدی تاکید کرد:دانشگاه فرهنگیان  با توجه به نقش ویژه خود باید مورد حمایت قرار گیرد تا در حد یک دانشگاه تراز جمهوری اسلامی و هم سنگ با  امر خطیر تربیت معلم ظاهر شده  و ایفای نقش کند.  

به اشتراک بگذارید :