10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۱۲:۱۳:۴۴
کد مطلب:  TyNS2c2r
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در همایش انجمن های ورزش خوابگاهی دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور در شیراز:
تاکید بر رشد همه جانبه دانشجو معلمان برای پاسخگو یی به نیاز دانش آموزان

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان در ورود به مناطق و شهرستان ها به عنوان معلم ،باید همه جانبه بوده تا در رفع نیازهای مختلف دانش آموزان بویژه در امر ورزش و تربیت بدنی موثر باشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، حمید رضا آذری در اولین همایش ملی انجمن های ورزش خوابگاهی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور در شیراز ،با تاکید بر لزوم توجه ویژه به ورزش خوابگاهی  گفت: حضور در خوابگاه دانشجویی فرصت مناسبی برای همه دانشجویان است تا  به فعالیت های اجتماعی مختلف بپردازند که یکی از این فعالیت ها امر ورزش و تربیت بدنی است.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر به امر ورزش مدارس توجه ویژه ای شده افزود: دانشجو معلمان  علاوه بر توجه ویژه  به سلامتی خود ، باید به نقش تربیت بدنی در توسعه پایدار کشور و اهمیت آن در شادابی دانش آموزان و فرهنگیان توجه کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس  گفت: فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان در ورود به مناطق و شهرستان ها به عنوان معلم ،باید همه جانبه بوده و در رفع نیاز دانش آموزان بویژه در امر ورزش و تربیت بدنی به آنها کمک کنند.

آذری تاکید کرد: اولویت اساسی استان فارس در سه سال گذشته تربیت بدنی مدارس بوده  و در این زمینه سرمایه گذاری های  مطلوبی نیز انجام شده است.

وی گفت: ورزش باید به فرهنگ عمومی همه ما تبدیل شود و وجود برخی موانع و کمبود امکانات نیز نباید در دستیابی به  این مهم موثر باشد .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: در مدارس شبانه روزی  نیز باید  تقویت ورزش دانش آموزان خوابگاهی مورد توجه باشد تا  دانش آموزان در این مراکز از اوقات خود به نحو شایسته استفاده کنند  تا به افرادی جامعه پذیر و فرهنگ پذیر تبدیل شوند. 

به اشتراک بگذارید :