19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۱۱:۳۷:۴۴
کد مطلب:  v8OnSQgu
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان خبر داد:
درخشش دانش‌آموز زنجانی در جشنواره جوان خوارزمی

محمود شهبازی معاون متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان، از درخشش دانش‌آموز زنجانی در جشنواره جوان خوارزمی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان به نقل از ایسنا،محمود شهبازی در گفت‌وگو یی اظهار داشت: در دوره متوسطه آموزش و پرورش مسابقات مختلفی برگزار می‌شود که در این میان جشنواره جوان خوارزمی داوری بسیار متفاوتی داشته و می‌توان آن را ماراتن سختی دانست.

وی افزود: جشنواره جوان خوارزمی برای دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم برگزار می‌شود و یک دانش آموز زنجانی امسال توانست در این دوره از جشنواره رتبه سوم را کسب کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در جشنواره جوان خوارزمی دانش‌آموزان در شانزده زمینه علمی در مراحل مختلف مدرسه‌ای٬ منطقه‌ای٬ استانی و کشوری به رقابت می‌پردازند.

وی اظهار کرد: امسال بیست و پنج اثر از مرحله منطقه‌ای به مرحله استانی راه یافت که از بین آن‌ها بیست طرح قابل داوری بود که بر اساس امتیازهای دریافت شده شش طرح امتیاز کافی کشوری دریافت کردند.

شهبازی تصریح کرد: با توجه به خوب بودن طرح‌های ارائه شده٬ چهار طرح بدون دفاع داوری مستقیم به دفاع طراح ارجاع داده شدند.

وی عنوان کرد: پس از داوری در دانشگاه شهید رجایی که با حضور مسئولان کشوری برگزار شد دو طرح در زمینه‌های شیمی و عمران و معماری٬ از زنجان به مرحله نهایی راه یافتند که در وزارت علوم طرح‌های نهایی داوری شدند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان تاکید کرد: طرح‌های راه یافته به مرحله نهایی تعبیه پنجره اضطراری در ساختمان و جوشکاری با آب و نمک بود که طرح پنجره اضطراری توانست رتبه سوم کشوری را کسب‌ کند.

به اشتراک بگذارید :