18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۱۱:۲۷:۵۴
کد مطلب:  yHNAS1w3
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست صمیمی حوزه آموزش ابتدایی:
معلمان ابتدایی سکان داران تعلیم و تربیت هستند

نشست صمیمانه هم اندیشی پیرامون طرح ها و برنامه های معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، با حضور مدیر کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولاد وند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این نشست گفت: معلمان ابتدایی سکان داران تعلیم و تربیت هستند که نقش بسزایی در رشد و شکوفایی دانش آموزان دارند.

این مقام مسئول در ادامه همکاران را به بازدید های مستمر و موثر از مدارس توصیه نموده واظهار داشت: حضور کارشناسان جهت نظارت، ارزیابی و پیگیری روند اجرای طرح ها بسیار با اهمیت است.

وی ارائه طرح های تحمیلی بر معلمان و اثر سوء بر روند فکری و جسمی دانش آموزان را مورد بحث و بررسی قرار داده و تاکید کرد: طرح های جاری در این حوزه می بایست از فیلتر های تخصصی گذشته و بارها مورد بازبینی قرار گیرد تا اثر بخشی بهتری داشته باشد.

فولادوند راد برگزاری کارگاه های آموزشی را راه کاری مفید و متناسب با اقتصاد مقاومتی در راستای افزایش کیفیت بخشی برشمرد و از نمایشگاه تولید محتوی راهبران آموزشی استان بازدید کرد.

در ادامه محمد احسانی، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران نیز ضمن معرفی برنامه های اجرایی در این حوزه، از بازدید های تخصصی از مدارس وتحلیل و بررسی کیفیت آموزش خبر داده و با اشاره به طرح انسداد مبادی بی سوادی که یکی از مهمترین برنامه های آموزش ابتدایی است ،گفت:  فعالیت های شایسته ای در این راستا انجام گرفته است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در ادامه ضمن اشاره به این امر که  بیش از 540 هزار دانش آموز در دوره ابتدایی و پیش دبستانی مشغول به تحصیل هستند، افزود: این تعداد بالغ بر 62 درصد از کل دانش آموزان دوره های تحصیلی را شامل می شود.

وی افزود : برنامه ریزی برای این گروه بزرگ از دانش آموزان فرصت مغتنمی برای کارشناسان و مسئولان فراهم می کند تا با تأثیر گذاری مثبت در جهت ارتقاء کیفیت آموزش گام بردارند.

 

 

به اشتراک بگذارید :