18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۱۱:۲۵:۰۲
کد مطلب:  h0kGl6vP
معاون سوادآموزی آموزش وپرورش استان زنجان:
ابزارهای الکترونیکی به کمک آموزش سوادآموزی در استان زنجان می‌آیند

هادی احمدنیامعاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان زنجان گفت: آموزش سوادآموزان از طریق ابزارهای الکترونیکی برای نخستین بار در استان زنجان انجام می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان به نقل از تسنیم،هادی احمدنیا معاون سوادآموزی استان درگفتگوییاظهار  داشت: دنیای امروز پیوسته در حال تغییر و تحول است و بسیاری از فعالیت‌های روزمره مردم از طریق دستگاه‌های الکترونیکی و اینترنتی انجام می‌شود و از این رو استفاده از تکنولوژی‌های نوین در آموزش سوادآموزی در دستور کار قرار دارد.

وی آموزش بر مبنای رسانه‌های جدید و الکترونیکی را از رویکردهای معاونت سوادآموزی عنوان کرد و افزود: قراردادی با یکی از شرکت‌های علم و فناوری منعقد شده تا آموزش سوادآموزان به شکل االکترونیکی انجام شود.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه آموزش سوادآموزان به شکل الکترونیکی برای نخستین بار در استان زنجان انجام می‌شود، ابراز کرد: این موضوع سبب می‌شود تا افراد اطلاعات کامپیوتری و نرم‌افزاری را نیز بیاموزند.

وی بیان خاطرنشان کرد: بهره‌مندی از سواد در بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی موثر است و بی‌سواد بودن افراد نه تنها مشکلاتی را برای خود فرد به وجود می‌آورد بلکه خطری برای جامعه محسوب می‌شود.

احمدنیا تعداد افراد تحت آموزش در دوره سوادآموزی را بیش از 2 هزار نفر برشمرد و گفت: در دوره انتقال و تحکیم نیز به ترتیب 2 هزار و 600 و یک هزار و 800 نفر جذب شدند.

وی بیان کرد: امیدواریم تا پایان امسال 3هزار و 500 تا 400 هزار نفر در دوره سوادآموزی جذب شوند و تعداد افراد تحت آموزش در سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم به 7 هزار نفر برسد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان زنجان به سازوکارهای تشویقی و تنبیهی برای جذب بی‌سوادان برای آموزش اشاره کرد و گفت: افراد بی‌سواد از برخی فعالیت‌های اجتماعی مانند دریافت گواهی‌نامه یا جواز کسب و کار محروم می‌شوند.

به اشتراک بگذارید :