11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۱۱:۲۱:۱۵
کد مطلب:  ME1OsqBo
معاون اموزش ابتدایی اموزش وپرورش استان مطرح نمود:
لزوم افزایش فضاهای آموزشی در شهرک‌های اقماری

اصغر بیات معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان زنجان تاکید کرد: با افزایش جمعیت دانش‌آموزی در شهر، نیازمند افزایش فضاهای شهری هستیم که این نیاز در شهرک‌های اقماری بسیار احساس می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی استان به نقل از ایسنا،اصغر بیات معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش استان زنجان درگفتگویی در خصوص طرح‌ها و برنامه‌های اولویت‌دار دوره ابتدایی در سال تحصیلی جاری گفت: پوشش کامل دانش‌آموزان لازم‌التعلیم، توسعه کمی و کیفی دوره پیش‌دبستانی، جذب، ساماندهی و سازماندهی نیروی انسانی بر اساس بوم از برنامه‌های آموزش و پرورش در سال‌جاری است.

 

وی افزود: ارتقای کیفیت فرآیند آموزش قرآن با تاکید بر پایه‌های اول تا سوم، آموزش آداب و مهارت‌های زندگی اسلامی در قالب طرح کرامت، ارتقای کیفیت کلاس‌های چند پایه، توسعه فناوری نوین آموزشی، اجرای طرح تلفیق فراگیر که با هدف ارائه خدمات به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه انجام می‌شود، آموزش اولیا پایه اول، توسعه ساختار 3-3 مدارس دوره‌ای، اجرای طرح جابربن حیان و توسعه خدمات به دانش‌آموزان دارای مشکلات ویژه یادگیری، از دیگر برنامه‌های این معاونت است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی جاری 96 هزار و 650 دانش‌آموز مشغول به تحصیل است که نسبت به سال گذشته 3 درصد رشد داشته است. همچنین 4410 کلاس درس با رشد 2 درصدی و 1053 مدرسه با رشد 8 دهم درصدی در استان زنجان در سال تحصیلی جاری فعال است.

 

وی اظهار کرد: برای مدیریت منابع انسانی و فضاهای آموزشی در نظر گرفتن ترکیب دانش‌آموز در شهر و روستا بسیار اهمیت دارد که با توجه به عواملی همچون مهاجرت، پایین بودن نرخ رشد جمعیت در روستاها و ... نرخ جمعیت دانش‌آموزی در روستا کاهش داشته است.

 

بیات تصریح کرد: این در حالی است که با افزایش جمعیت دانش‌آموزی در شهر نیازمند افزایش فضاهای شهری هستیم که این نیاز در شهرک‌های اقماری بسیار احساس می‌شود.

 

وی همچنین در خصوص توسعه کمی و کیفی آموزش در دوره پیش‌دبستانی، عنوان کرد: در راستای مدیریت یکپارچه در دوره پیش‌دبستانی برای اولین‌بار دو کتاب با عناوین دوست من و طبیعت رنگارنگ در استان زنجان تولید و تدوین شده و در اختیار مربیان این دوره قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید :