11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۰۸:۳۹:۴۴
کد مطلب:  FGIDyA3W
وزيرآموزش و پرورش :
در شفاف سازي تخلفات صندوق ذخيره فرهنگيان با احدي تعارف نداريم

وزيرآموزش و پرورش ،‌ صندوق ذخيره فرهنگيان را يك بنگاه اقتصادي خواند و بر شفاف سازي تخلفات صورت گرفته در آن تاكيد كرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، دكتر فخرالدين دانش آشتياني در سلسله نشست هاي قطبي با مديران كل آموزش و پرورش استان هاي سراسر كشور با اشاره به صندوق ذخيره فرهنگيان گفت: مديريت اين صندوق بايد از افراد اقتصاددان و كساني كه بنگاه داري اقتصادي كرده اند، استفاده كرد.

وي از ارتباط وسيع تر صندوق ذخيره فرهنگيان  با بدنه آموزش و پرورش به عنوان يكي از برنامه هاي اين صندوق در آينده ياد كرد و با ابراز اميدواري از اطلاع رساني شفاف درباره روند عملكرد  صندوق خاطرنشان كرد : از ظرفيت هاي آموزش و پرورش مي توان در بخش مسايل رفاهي معلمان بهره جست.

وزير آموزش پرورش به بحث كوچك سازي و چابك سازي آموزش و پرورش و كاهش لايه هاي موجود درآن اشاره و اظهار كرد : با مطالعات تطبيقي بايد به سمت بهره گيري از ظرفيت هاي برون سازماني مانند شهرداري ها در موضوع پشتيباني از مدارس ، فضاها، استانداردسازي ، مبحث كاربري و برنامه ريزي شهري كه در همه جاي دنيا روال است ، حركت كرد .

وي شفاف سازي و جارزدن و هياهو را دو امر متفاوت خواند و يادآور شد : جار زدن موجب آسيب هاي جدي بر جامعه فرهنگيان كشور مي شود.

دكتر آشتياني تصريح  كرد: اينجانب وقت زيادي براي روشن شدن موضوع تخلف صندوق ذخيره فرهنگيان گذاشته‌ام، قوه قضائيه نيز پيگير موضوع است تا انشاء ا... بتوانيم اعتبارات را به صندوق بازگردانيم .

 

به اشتراک بگذارید :