19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۱۲:۰۷:۰۴
کد مطلب:  EFqCkZxl
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش استان خبر داد:
۱۲۰۰ آموزشگاه زنجان طرح‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را اجرا می‌کنند

ذبیح اله تاراسی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان زنجان درگفتگویی اظهار داشت: یک هزار و ۲۰۰ آموزشگاه استان زنجان طرح‌های چهارگانه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را با مشارکت خانواده‌ها اجرا می‌کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان به نقل از تسنیم،ذبیح‌الله تاراسی در گفت‌وگویی اظهارداشت: طرح‌های آموزش‌مداردر حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اجرا می‌شود که دانش‌آموزان را با مهارت‌های زندگی، مهارت نه گفتن، ارتباط با همسالان و سایر موارد آشنا می‌کند.

معاون تربیت بدنی و سلامت استان با اشاره به اینکه 4 طرح در بحث پیشگیری در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته است، ابراز کرد: طرح‌های عاری از خطر، مهارت مقابله‌ای، مراقبت از خود و مدارس مراقب عناوین این برنامه‌ها هستند.

تاراسی بیان کرد: مدارس مجری، خانواده‌ها را نیز در این طرحها مشارکت می‌دهند تا در تربیت خانه و مدرسه تفکر دو وجهی ایجاد نشود و همسویی بین والدین و دانش‌آموزان ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: در کنار آموزش، طرح‌ها و برنامه‌های مکمل نیز در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اجرا می‌شود و برگزاری جشنواره‌ها برای ورورد غیر مستقیم به این بحثها و شناخت آسیب‌ها موثر است.

تاراسی به برگزاری سالانه جشنواره نوجوان سالم اشاره کرد و گفت: این جشنواره امسال با رشد فزاینده‌ای روبه‌رو شد و کیفیت آثار ارائه شده نیز ارتقا یافته بود.

وی با اشاره به اینکه مسائل فرهنگی و هنری در آموزش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به‌کارگیری می‌شوند، عنوان کرد: می‌توان از ظرفیت فضای مجازی هم بهره برد و ضمن آشنا ساختن دانش‌آموزان با آسیب‌های آن، به سمت استفاده سالم هدایت شوند.

معاون سلامت و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه سال گذشته تنها 10 درصد از مدارس مجری طرح‌های آموزش‌مدار بودند، ابراز کرد: امسال این تعداد به 60 درصد معادل یک هزار و 200 آموزشگاه افزایش یافته است.

به اشتراک بگذارید :