10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۰۹:۳۵:۰۰
کد مطلب:  S7KBFE7b
رئیس اداره قرآن عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش خبر داد :
کسب رتبه برتر کشوری توسط آموزش و پرورش فارس در فعالیت های قرآن عترت و نماز

رئیس اداره قرآن عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش گفت: در ارزیابی های انجام شده توسط وزارت آموزش و پرورش، فارس در زمینه فعالیتهای قرآن عترت و نماز رتبه اول کشور را از آن خود نموده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حسینعلی معزی در محفل انس با قرآن اداره كل آموزش و پرورش فارس که  به مناسبت هفته بزرگداشت قرآن عترت و نماز برگزار شد گفت:هفته آخر آذر ماه در آموزش و پرورش به عنوان هفته قرآن عترت و نماز معرفی شده است و در این هفته فعالیتهای قرآنی ادارات آموزش و پرورش و مدارس رونق بیشتری می یابد.

وی با بیان اینکه" در این هفته  توجه به قرآن و تعالیم انسان ساز آن اوج بیشتری می گیرد "افزود: در این هفته اولین مرحله  مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان آغاز می شود و دانش آموزان مدارس در ده رشته  قرائت؛ترتیل ،تفسیر ؛حفظ ؛نهج البلاغه؛صحیفه سجادیه، مداحی،اذان،احکام و انشاء نماز  با هم به رقابت می پردازند

معزی هدف از  نام گذاری این هفته را تعمیق و توسعه فرهنگ غنی قرآن کریم و عترت (علیهم السلام) ، زمینه سازی جهت انس بیشتر دانش آموزان و فرهنگیان با قرآن، عترت و نماز؛ بهر ه گیری از سرچشمه زلال معارف غنی قرآن کریم و اهل بیت (علیه السلام )؛مصونیت بخشی جوانان و نوجوانان با بهره گیری از معارف قرآن کریم واهل بیت (علیه السلام) و احکام دینی در برابر تهاجم فرهنگی غرب عنوان کرد.

رییس اداره قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش فارس مهمترین برنامه های هفته قرآن عترت و نماز را برگزاری محافل قرآنی؛ برپایی نمایشگاه قرآنی؛ برگزاری مراسم تجلیل از دانش آموزان ممتاز قرآنی ؛ برگزاری جلسه هماهنگی و توجیه مدیران و مربیان ؛ تهیه پوستر و بنر و انجام تبلیغات گسترده در سطح آموزشگاه ها عنوان کرد.

 برگزاری نشست های پرسش و پاسخ و رفع شبهات با حضور علماء واساتید دانشگاه و حوز   ،دیدار با پیشکسوتان در عرصه قرآن عترت و نماز،شرکت همگانی در نماز جمعه؛ اجرای محافل انس با قرآن عترت و نماز با حضور قاریان دانش آموزی؛ برگزاری باشکوه مرحله اول مسابقات قرآن عترت و نماز ؛ برگزاری نماز جماعت با حضور دانش آموزان و اولیاء آنان در مساجد محله؛دعوت از دانش آموزان علاقه مند جهت شرکت در طرح حفظ موضوعی قرآن کریم و مصباح الهدی از دیگر برنامه های این هفته بود که معزی به آنها اشاره کرد.

وی افزود:در این هفته از 550 نفر از دانش آموزان رتبه های برتر مسابقات استانی سال گذشته و خانواده های آنان تجلیل به عمل آید .

رییس اداره قرآن عترت و نماز عنوان  کرد: در ارزیابی های انجام شده توسط وزارت آموزش و پرورش، فعالیتهای قرآن عترت و نماز اداره کل رتبه اول کشور را کسب نموده است که این موفقیت حاصل زحمات ارزشمند همه همکاران تلاشگر این عرصه می باشد.

به اشتراک بگذارید :