20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۱۱:۳۳:۲۳
کد مطلب:  5ftK6wwS
رئیس اداره قرآن عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش خبر داد :
آغاز دهمین جشنواره بین المللی دانش آموزی خورشید ولایت

رئیس اداره قرآن عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش گفت: در دهمین جشنواره بین المللی خورشید ولایت ، دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه در رشته های شعر ، دل نوشته ، نقاشی ، عکس ، فیلم کوتاه ، خوشنویسی ، داستان کوتاه و سرود ؛ و دانش آموزان دوره اول و دوم ابتدایی نیز فقط در رشته های خط تحریری ، دل نوشته و نقاشی می توانند شرکت نمایند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حسینعلی معزی گفت:آشنا نمودن دانش آموزان با سبک زندگی و سیره عملی و اخلاقی ائمه معصومین (ع) در این برهه از زمان بیش از هر زمانی ضرورت خود را نمایان کرده است.

معزی اظهار داشت : آموزش و پرورش ، بیش از هر نهادی می تواند دل های پاک و بی آلایش کودکان و نوجوانان را در پرتو تابش این سرچشمه های نور  قرار داده و با برنامه های متنوع و جذاب فرهنگی و هنری تلاش نماید محبت این امام همام را در دلهای فرزندان این مرز و بوم بنشاند و زمینه الگو پذیری از شخصیت های تمام نمای اخلاقی، انسانی و اسلامی همچون امام رضا (ع) را فراهم نماید.

عضو شورای تربیتی استان خاطر نشان کرد: در همین راستا آموزش و پرورش همواره سعی نموده از ابزار هنر استفاده نماید تا بتواند کرامات ، داستان ها و سخنان و احادیث گهربار و زندگی ساز امام رضا (ع) این امام مهربانی ها را بین دانش آموزان منتشر نماید تا این معارف بلند و آسمانی در دل و جان دانش آموزان بیشتر اثر نماید و با الگو پذیری از این خورشید ولایت ، سعادت دنیا و آخرت خود را تضمین نمایند.

رئیس اداره امور فرهنگی و هنری آموزش و پرورش فارس نیز که در این نشست حضور داشت گفت: پرداختن به زندگی ائمه معصومین (ع) به عنوان الگوهای جامع بشری به ویژه ، ابعاد زندگی حضرت امام رضا (ع) به عنوان تنها امام معصومی که درسرزمین ایران اسلامی ما مدفون است ، جای بسی فخر و مباهات است.

سعید رضا کامرانی گفت: بی تردید آستان منور و ملکوتی حضرت امام رضا (ع) ،همواره مملو و مشحون از جلوه های فرهنگی و هنری است که به مثابه دانشگاهی برای اندیشمندان ، محققان ، دانشجویان و دانش آموزان در تمامی عرصه ها و شاخه های فرهنگ و هنر است.

وی گفت: معرفی شخصیت حضرت امام رضا (ع) موهبتی است که از دیر باز نه تنها ایرانیان، بلکه ارادتمندان ایشان در سراسر گیتی به آن افتخار کرده اند و برای ابراز ارادت خود به ساحت قدسی حضرتش از آفرینش هیچ اثر هنری در این بقعه متبرک که در حقیقت ، بزرگترین بقعه مذهبی جهان است ، دریغ نکرده اند.

کامرانی در مورد اهداف برگزاری جشنواره خورشید ولایت گفت:هدف اصلی این جشنواره ، ارتباط بیشتر دانش آموزان با فضایل معنوی امام رضا (ع) ،تقویت باورهای مذهبی آنان ، معرفی و بازشناسی شخصیت امام رضا (ع) و پرداختن به جلوه های زیبای زیارت و توصیف حالات معنوی و جلوه آن در آثار فرهنگی هنری ، تولید و آفرینش آثار فاخر با استفاده از ابزار هنر ، شناخت و استعداد یابی روحیات مذهبی ، فرهنگی و هنری دانش آموزان و ایجاد روحیه شادی ، نشاط ، مشارکت و فعالیت های اجتماعی از طریق فضای رقابت است.

دبیر اجرایی مسابقات فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش فارس در پایان گفت:موضوع آثار الزاما می بایست در ارتباط با موضوع جشنواره ( امام رضا (ع) ، معرفت ، زیارت ) باشد.

وی گفت: این جشنواره ویژه کلیه دانش آموزان است و شرکت کنندگان دوره اول و دوم متوسطه می توانند در رشته های شعر ، دل نوشته ، نقاشی ، عکس ، فیلم کوتاه ، خوشنویسی ، داستان کوتاه و سرود ؛ و دانش آموزان دوره اول و دوم ابتدایی فقط می توانند در رشته های خط تحریری ، دل نوشته و نقاشی آثار خود را تا بیستم فروردین 1396 به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

کامرانی گفت: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی بنیاد فرهنگی رضوی به آدرس  www.bonyadfarhangi.agr.ir      مراجعه و یا با شماره  05137658557   تماس حاصل  نمایند.

به اشتراک بگذارید :