20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۱۰:۱۲:۵۱
کد مطلب:  lroX4xt3
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس خبر داد:
پاداش پايان خدمت بازنشستگان سال 94 بطور كامل پرداخت مي شود

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس گفت: با توجه به گشايش هايي كه در تامين اعتبارات براي پرداخت برخي از معوقات و مطالبات فرهنگيان ايجاد شده است ، از محل اين اعتبارات پاداش پايان خدمت بازنشستگان سال 94 بطور كامل پرداخت مي شود.

برگزاری یک دوره کارگاه اموزشی اشنایی بااسناد خزانه اسلامی با حضور معاونین پشتیبانی و توسعه مدیریت ادارات اموزش و پرورش شهرستانها، مناطق و نواحی اموزشی و پرورشی استان فارس در تالار ملاصدرای مجموعه آموزشي ، فرهنگی ،رفاهی فرهنگیان شیراز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، غلامعلی حق شناس در کارگاه آموزشی تخصصی آشنایی با اسناد خزانه اسلامی که با حضور معاونین پشتیبانی ادارات آموزش و پرورش سراسر استان برگزار شد گفت: بسیاری از مشکلات حوزه معاونت پشتیبانی جنبه عمومی داشته وبسیاری از ادارات و نهادها با این مشکلات مواجه می باشند، لذا لازم است فعالیتهایمان در این حوزه مدیریت شوند تا با کمترین مشکلات در این زمینه مواجه باشیم.

حق شناس با تاکید بر لزوم رعایت نظم و انظبات اداری و مالي گفت: بی نظمی های مالی به نفع هیچکس نیست و اگر بخواهیم قدمی برداشته شود باید سعی کنیم در جهت تسریع و تسهیل کارها اين قدم را برداریم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه لازم است در انجام امور چارچوب های قانونی رعایت گردد، گفت: باید پاسخگويي و شفافيت در تمامي  فعالیتهای حوزه مالی و پشتیبانی وجود داشته باشد و هر فرد جوابگوي عملكرد خود باشد .

وي ضمن تاكيد بر لزوم اطلاع رساني دقيق و مناسب  در تشریح  برخی از دست آوردها و اقدامات صورت گرفته در خصوص رفع موانع و مشکلات مالی ادارات گفت: خوشبختانه با تدبیر و حمایتهای دولت تدبیر و امید و تلاشهای وزیر محترم آموزش و پرورش توانستیم برخی از این مشکلات را برطرف نماییم  که امیدوارم انشاء الله طی چند روز آینده با تامین اعتبارهای بسیار خوبی که صورت گرفته عمده این مشکلات برطرف و مطالبات معوقه فرهنگيان پرداخت گردد.

مهندس حق شناس همچنين با اشاره به بحث توزیع شیر در مدارس نیز گفت: بر اساس دستور العمل جدید بحث تامین و توزیع شیر در مدارس به جد پیگیری می شود و همه تلاش ما اين است كه این امر هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ کمیت ارتقاء یابد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس همچنین از راه اندازی سامانه ثبت اموال ( سادا) خبر داد و گفت: در این سامانه اموال به صورت سیستمی ثبت شده و ساماندهی می گردند.

حق شناس با يادآوري نقش  نظارت و کنترل در كيفيت بخشي به فعاليتها و ارتقاء سلامت اداري گفت: خوشبختانه آموزش و پرورش با وجود همه گستردگی و وسعتي که دارد کمترین میزان تخلفات را داشته است ؛ اما با این وجود باید تلاش کنیم که همین میزان کم را نیز به صفر برسانیم چرا که معتقدیم اموزش و پرورش جایگاه رفیع تعلیم و تربیت در جامعه را برعهده دارد و متولی انسان سازی و فرهنگ سازی در جامعه است.

وی در پایان ضمن تاکید بر لزوم ارزیابی و نظارت بر فعالیتهای مالی و بیان اینکه از ابتدای بهمن ماه اسناد دستی پذیرفته نمی شوند گفت: بر اساس برنامه ريزي هاي انجام گرفته به منظور تسهيل و نظارت  بر فعاليتهاي مالي ادارات حسابداری تعهدی در دستور کار قرار گرفته است که طی آن تمامی فعالیتهای حسابداری و مالی به شیوه اتوماسیون اداری (سیستمی) صورت میپذیرد لذ از این پس تمامی ادارات آموزش و پرورش مناطق و شهرستانها بایستی از این طریق اسناد خود را تنظیم و ارسال نمایند.

وی یاد آور شد: با توجه به گشايش هايي كه در تامين اعتبارات براي پرداخت برخي از معوقات و مطالبات فرهنگيان ايجاد شده است ، از محل اين اعتبارات پاداش پايان خدمت بازنشستگان سال 94 بطور كامل پرداخت مي شود.

در بخشي از اين كارگاه آموزشي رئيس اداره بودجه آموزش و پرورش فارس با اشاره به پرداخت بخش از مطالبات فرهنگیان در آینده نزدیک یادآور شد: بر اساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته سعي داريم تا مطالبات مربوط به مرخصي مانده بازنشستگان سالهاي 91 تا 94 همچنين حق التدريس بهار 95 و نوبت دوم مدارس و بخشي از كمك هزينه هاي فوت و ازدواج تا سال 93 و حقوق سرباز معلمان نيز طي روزهاي آينده پرداخت گردد.

احسان حسيني با اشاره به اينكه بودجه آموزش و پرورش از دو منبع تامين مي شود گفت: بودجه جاري از طريق وزارت آموزش و پرورش ابلاغ مي گردد و شامل حقوق و همه مواردي است كه به افراد يا مدارس پرداخت مي گردد كه امسال در اين بخش رشد خوبي داشته ايم ولي بيشتر در زمينه حقوق است.

وي در خصوص اعتبارات عمراني نيز گفت: اين اعتبارات شامل اعتبارات استاني هستند كه از طريق سازمان برنامه و بودجه استان در اختيار آموزش و پرورش قرار مي گيرد و در سه بخش اعتبارات عمراني، درآمدهاي اختصاصي و بودجه جاري مي باشد.

حسینی با تاكيد بر لزوم تكميل و ارسال به موقع اسناد مالي توسط حسابداري ادارات گفت: با توجه به وضعيت اعتبارات عمراني در سال 95 ادارات سعي نمايند تا در فرصت ايجاد شده از اسناد خزانه اسلامي بهره جسته و از اين طريق بخشي از مشكلات عمراني و تعميراتي مدارس را مرتفع نمايند.

 وی با اشاره به ديدگاه مثبت مدير كل و معاون توسعه منابع و پشتيباني آموزش و پرورش فارس نسبت به درآمد اختصاصي گفت: با توجه به اينكه منابع دولتي به حداقل رسيده است در آمدهاي اختصاصي مي تواند كمك شاياني به آموزش و پرورش داشته باشد البته به شرط رعايت قوانين و مقررات مربوطه و بر اساس شرايط حقوقي و قانوني.

كارشناس مسئول بودجه عمراني آموزش و پرورش فارس نيز در تشريح اهداف برگزاري اين كارگاه آموزشي گفت:  هدف از برگزاري اين كارگاه آموزشي آشنايي معاونين توسعه مديريت و پشتيباني ادارات مناطق، شهرستانها و نواحي آموزش و پرورش فارس با اسناد خزانه اسلامي مي باشد.

بهنام حيدري افزود: در اين جلسه شركت كنندگان با رويكرد جديد مالي و نحوه استفاده از اسناد خزانه اسلامي به عنوان يك فرصت براي رفع پاره اي از مشكلات مالي ادارات آشنا مي گردند و اميدوارم از اين طريق بتوان حداقل بخشهايي از فشارهايي را كه متحمل مي شويد كاهش يابد.

وي گفت:بر اساس بند ز تبصره 5 قانون بودجه سال 95 اين اختيار به دولت داده شده كه در انجام امور مالي از اسناد خزانه اسلامي استفاده نمايد، تا از اين طريق هم رونقي براي انجام امور مالي و اداري ايجاد شده و هم وسيله اي براي پرداخت ها باشد.

به اشتراک بگذارید :