14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۰۹:۴۴:۴۵
کد مطلب:  84yGHbCN
مدیر آموزش وپرورش شهریار :
وظیفه آموزش و پرورش تربيت محقق در جامعه است

به مناسبت هفته پژوهش آیین تجلیل از پژوهشگران آموزش وپرورش شهریار با حضور ناجی فرماندار ،بهرامی جانشین فرمانده سپاه ،مکرمی فرمانده نیروی انتظامی ، ذبیحی مدیر آموزش وپرورش و دیگر مسئولین شهرستان در سالن معلم اردوگاه شهید منتظری برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران، علی ذبیحی مدیر آموزش وپرورش شهریار با تاکید براین موضوع که  باید به آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه  مولد علم وتولیددانش نگاه کنیم اظهارداشت :دانش آموزان ما از ابتدا آگاهی را فرامی گیرند اما نحوه و شیوه انتقال آن متفاوت است .  

وی با اشاره به تغییرات زندگی بشراز کشاورزی ،صنعتی ،فراصنعتی به مرحله انباشت علم و درنهایت انفجار علم  گفت :سرعت حرکت  بسیار بالا است و اگر ازاین قافله دور بمانیم چیزی برای عرضه نخواهیم داشت .

ذبیحی تصریح کرد : منبع اصلی تولید اطلاعات و دانش جدید در واقع حاصل فعالیت‌های پژوهشی است و وظیفه آموزش وپرورش در این مورد شناخت خوب از وضعیت موجود و برنامه ريزي هاي آموزشي در جهت تربيت محقق در جامعه است .

این مسئول با بیان این موضوع که فرهنگ تحقیقات، آینده نگری را ترسیم  می کند ، یادآور شد:توسعه فرهنگ تحقيقات در کشور می تواند بسترهايي راجهت مطالعه همه جانبه علم پدید آورد.

مدیر آموزش وپرورش شهریار با اشاره به اینکه بزرگترین و با ارزشترین منابع هرسازمان را پژوهشگران آن سازمان تشکیل می دهند تاکید کرد: پژوهشگران با پردازش علم می توانند  آن رابصورت خلاق در بیاورند .

شایان ذکر است :در پایان این مراسم از پژوهشگران برتر شهرستان تجلیل شد .

 

به اشتراک بگذارید :