18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۰۸:۴۶:۳۳
کد مطلب:  epFT1q7H
باحضورمعاون پرورشی آموزش وپرورش استان:
نشست آموزشی -توجیهی رؤسای انجمن اولیا و مربیان مدارس ناحیه دو زنجان برگزار شد

در راستای نقش آفرینی انجمن اولیا و مربیان مدارس در فرایند تعلیم و تربیت و تشریح آیین نامه و دستور العمل فعالیت این انجمن،اولین نشست آموزشی- توجیهی با حضور محمودعباسی معاون پرورشی و فرهنگی و اصغرابراهیمی رئیس اداره انجمن اولیا ومربیان استان و شرکت رؤسای انجمن اولیا و مربیان مدارس ناحیه دو زنجان در سالن نهضت سواد آموزی برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی استان به نقل از روابط عمومی ناحیه دو،در این نشست محمودعباسی جایگاه قانون انجمن اولیا و مربیان در آیین نامه اجرایی مدارس و اسناد بالا دستی را یادآورشد.

معاون پرورشی وفرهنگی استان تاکید نمود:درهمین راستا روسای انجمن اولیا و مربیان وظیفه خطیری درمدارس برای پیشرفت روند تعلیم و تربیت دارند.

وی از رؤسای انجمن خواست تا نسبت به مطالعه آیین نامه اجرایی مدارس و کتاب فعالیتهای انجمن اولیا و مربیان در زمینه راهنمایی رؤسای انجمن مدارس ، اقدام نمایند.

در ادامه اصغر ابراهیمی  به تشریح آیین نامه و دستور العمل های مربوط به فعالیتهای انجمن اولیای مدارس و نقش و وظایف رؤسای انجمن ها و همچنین ضوابط اجرایی و نحوه برگزاری انتخابات انجمن ها و وظایف اعضای انجمن  پرداخت.

وی از روسای انجمن اولیا و مربیان مدارس خواست تا درخصوص، سرویس مدارس،لباس متحد الشکل واهمیت سلامت دانش آموزان بخاطرشیوع بیماری چاقی دقت نظر بیشتری داشته باشند.

ابراهیمی افزود:وظیفه انجمن اولیا و مربیان در بحث نظارت بر فرهنگ تغذیه سالم و میان وعده های تهیه شده در بوفه های مدارس انکار نشدنی است و باید در این زمینه اهتمام جدی داشته باشند.

سپس نظری پور کارشناس مسئول انجمن اولیا و مربیان ناحیه دو به اهمیّت آموزش خانواده و همچنین بحث آسیب های اجتماعی نو پدید حاصل از فضای مجازی و رسانه اشاره نمود.

وی ضمن مهم دانستن بحث تربیت از سوی خانواده ضرورت همسو بودن تربیت خانه و مدرسه و همچنین به ضرورت مراجعه خانواده ها به مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده در دریافت خدمات مشاوره ای با کمترین هزینه و همان کیفیت مراکز خصوصی تاکید نمود.

به اشتراک بگذارید :