18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۰۷:۴۳:۲۰
کد مطلب:  E7gNN6Tc
مدير كل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش وپرورش خبرداد:
پرداخت پاداش پايان خدمت بازنشستگان سال94

مدير كل دفتر برنامه وبودجه آموزش وپرورش با اشاره به اختصاص اعتبار 2700 ميليارد توماني دولت به آموزش وپرورش از پرداخت پاداش پايان خدمت تمامي فرهنگيان بازنشسته سال 94 و تسويه بخشي از مطالبات نيروهاي حق التدريس شاغل و آزاد از ابتداي فروردين تا اول مهرماه سال جاري خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش،منصورمجاوري گفت: با پيگيري هاي مستمر اين وزارتخانه براي پرداخت بدهي و بخشي  از مطالبات فرهنگيان ، اعتباري معادل 2700 ميليارد تومان از سوي سازمان برنامه و بودجه به آموزش وپرورش اختصاص يافت.

وي با اشاره به پرداخت پاداش پايان خدمت تمامي بازنشستگان سال 94 در كشور خاطرنشان كرد: حقوق و مزاياي سرباز معلمان از ابتداي فروردين تا آذرماه ، نيروهاي قراردادي از ابتداي سال تاكنون و كليه مطالبات مربوط به بسته حمايتي مربوط به سال تحصيلي 95-94 و برون سپاري و كارورزي هنرستان هاي فني وحرفه اي و كاردانش تا مهر ماه سال جاري قابل پرداخت است.

مدير كل دفتر برنامه وبودجه وزارت آموزش وپرورش در ادامه يادآور شد: از مبلغ اعتباريادشده ، بخشي براي پرداخت برخي مطالبات پرسنلي سال هاي گذشته توزيع و ابلاغ گرديد تا ادارات كل آموزش وپرورش استان ها نسبت به واريز مطالبات سال هاي قبل فرهنگيان اقدام نمايند.

وي ضمن تشكر از همراهي و مساعدت هيأت دولت ادامه داد: با همكاري دفتر امور آموزش وپرورش در سازمان برنامه وبودجه و بررسي وضع اعتبارات سال جاري، به يك برنامه جمع بندي منسجم دست يافتيم و نسبت به اصلاح موافقتنامه ها وافزايش اعتبارات سال جاري به منظور تأمين الباقي كسري اعتبار هزينه هاي اجتناب ناپذير و ضروري براساس مفاد قانوني اقدام خواهد شد.

مجاوري با ابراز اميدواري از روند بهبود در پرداخت هزينه هاي پرسنلي وضروري به ويژه در زمينه بيمه تكميلي وساير هزينه هاي ضروري مدارس طي ماه هاي آينده و مهم دانستن توجه بيش از پيش به بودجه منظور شده در لايحه سال 1396 هيأت دولت به آموزش وپرورش گفت: اصلاح كلي رقم اختصاص يافته به آموزش وپرورش ، نگراني و دغدغه خاطر آموزش وپرورش و فرهنگيان را مرتفع خواهد كرد.

 

به اشتراک بگذارید :