17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۴ ۱۴:۵۴:۲۰
کد مطلب:  ebuUpFnd
نقش معلم هدايتگري است
حاجي سلطاني درگردهمايي مديران منطقه 17 شهر تهران

نقش معلم هدايتگري است

نقش معلم هدايتگري است

حاجي سلطاني درگردهمايي مديران منطقه 17 شهر تهران

به گزارش اداره اطلاع رساني وروابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهران، گردهمايي عمومي مديران مناطق منطقه 17 شهر تهران و تجلیل از معلمان پژوهنده با حضور كمرئي مديركل ، حاجي سلطاني مدير آموزش و پرورش منطقه ، مديران و معلمان پژوهنده منطقه در محل كانون ابوذر برگزار شد.

در اين مراسم حاجي سلطاني با تاكيد بر توانمندسازي مديران مدارس اظهارداشت: بايد به سمتي حركت كنيم كه خروجي كارها پرورش دانش آموزان خلاق و نقاد باشد و در جهت شكوفايي استعدادهاي فراگيران قدم برداريم.

 مديرآموزش و پرورش منطقه 17 ضمن تصريح بر به فعليت درآوردن استعدادهاي دانش آموزان افزود: در بعد يادگيري مي بايست متناسب با حال دانش آموز برنامه ريزي كنيم و ضمن رشد استعدادهاي عقلاني به سليقه ها نيز توجه داشته باشيم.

وي با اشاره به نقش هدايتگري معلمان ادامه داد: خود معلم بايد يك يادگيرنده باشد تا ضمن پويايي بتواند دانش آموزان را درست هدايت كند و از در اختيار قراردادن پاسخ آماده به دانش آموزان پرهيز كند و فراگيران خود را به سمت استدلال كردن پيش ببرد.

حاجي سلطاني با تاكيد بر نقش مديريت آموزشگاهي و ارتقاي سطح علمي جامعه فرهنگي اضافه كرد: جايگاه مديران و معلمان بواسطه نزديك بودن به كانون اصلي آموزش يعني دانش آموزان، بسيار پر رنگ و حائض اهميت است.

وي محيط آموزشي را يكي ديگر از عوامل موثر در رشد و شكوفايي دانش آموزان قلمداد كرد و گفت: ايجاد تغيير نگرش در آموزش و پرورش داراي ابعاد داخلي و بيروني مي باشد.

در ابتداي اين مراسم غلامي نماينده مديران منطقه با ارائه گزارشي از وضعيت آموزشي و پرورشي منطقه اشاره کرد: منطقه 17 دارالشهدا و جايگاه 4000 شهيد دفاع مقدس است يکي از مناطقي است که داراي با وجود برخي کمبودها جز مناطق موفق مي باشد و از نظر نيروي انساني فرهنگيان شاخصي در آن مشغول به فعاليت مي باشند.

گفتني است در اين مراسم از معلمان پژوهنده و فرهنگيان بازنشسته تقدير به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :