20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۴ ۱۳:۴۲:۲۹
کد مطلب:  Dnzmn4Vw
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس خبر داد:
برگزاری یادواره شهدای سواد آموزی در شیراز/ جذب بیش از 33 هزار سواد آموز دوره های مختلف سواد آموزی فارس در سال جاری

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس گفت: در هفته سواد آموزی و همزمان با سراسر کشور، از خانواده 28 شهید سواد آموزی فارس که در دوران دفاع مقدس و در کلاس سواد آموزی به درجه رفیع شهادت نائل شده اند تقدیر می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، عیسی ملک پور در نشست خبری به مناسبت هفته سواد آموزی با اعلام این خبر گفت:هفتم دی ماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان تاریخی امام (ره) در سال 1358 می باشد که به همین مناسبت از 4 دی ماه لغایت 10 دی ماه نیز در سراسر کشور  به عنوان هفته سواد آموزی نامگذاری شده  است.

ملک پور گفت: در این هفته برنامه های مختلفی توسط سواد آموزی در سراسر کشور برگزار می شود که استان فارس نیز بر اساس نامگذاری این هفته فعالیت های مختلفی را اجرا می نماید که مهمترین آن برگزاری یادواره شهدای سواد آموزی می باشد.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس در این باره گفت: در 29  بهمن ماه سال 65 یکی از کلاس های درس سواد آموزی در جنوب شیراز مورد حمله موشکی دشمن قرار گرفت که در این حادثه 20 تن از سواد آموزان به همراه 4 تن از فرزندان آنها به شهادت رسیدند و در دوران دفاع مقدس نیز 4 آموزشیار سواد آموزی به شهادت رسیدند.

وی افزود: در سراسر کشور 173 شهید بزرگوار سوادآموزی داریم که به مناسبت هفته سواد آموزی این یادواره در 10 استان کشور برگزار می گردد و در استان فارس و شهر شیراز  نیز این یادواره در  12 دی ماه و با حضور معاون سواد آموزی کشور برگزار و از خانواده این شهدا تقدیر خواهد شد.

ملک پور همچنین به معرفی روزهای هفته سوادآموزی پرداخت و گفت:شنبه 4 دی ماه  اولین روز این هفته می باشد که به عنوان روز سواد آموزی و رسانه نامگذاری شده و  به همین مناسبت نشست خبری با اصحاب رسانه برگزار و برنامه های و سیاست های سواد آموزی کشور تبین و اطلاع رسانی شد.

وی افزود: دومین روز هفته با عنوان سواد آموزی و اقتصاد مقاومتی، سومین روز  هفته با عنوان سواد آموزی و مسئولین، چهارمین روز با عنوان سواد آموزی و تجدید میثاق با امام (ره) و مقام معظم  رهبری و پنجمین روز این هفته نیز با عنوان سواد آموزی  و مشارکت بین بخشی نامگذاری شده است.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس افزود: ششمین روز این هفته نیز با عنوان سواد آموزی و نکو داشت یاد شهدا نامگذاری شده که با حضور در  گلزار شهدا ، یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس و همچنین شهدای سواد آموزی استان فارس را گرامی میداریم.

ملک پور گفت: هفتمین روز این هفته نیز مصادف با روز جمعه می باشد که به همین مناسبت این روز با عنوان روز  سواد آموزی و فرهنگ نماز و انتظار نامگذاری شده است.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس در ادامه گفت: سواد آموزی فارس در 2 سال گذشته  ،با همت و تلاش همه همکاران در آموزش و پرورش و همچنین  مسئولین استانی  توانسته  در شاخص های مختلف به رتبه  اول کشوری  دست یابد.

وی افزود: در سال جاری نیز سواد آموزی فارس تا کنون توانسته با جذب نزدیک به 33 هزار و 175 سواد آموز در دوره های سه گانه  سواد، انتقال و تحکیم  وضعیت مطلوبی داشته باشد .

ملک پور با بیان اینکه" سواد آموزی برای دستیابی به اهداف خود 3 رویکرد مختلف را در پیش گرفته " افزود : در رویکرد اول سواد آموزی  تلاش می کند تا با  ایجاد حد اکثر انعطاف در زمینه زمان، فضا و محتوای آموزشی ، بیشترین جذب  و آموزش بی سوادان را داشته باشد.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: بر اساس این رویکرد ، سواد آموزان می توانند در زمان و مکان دلخواه و با محتوایی  برگرفته از وضعیت شغلی ، اجتماعی و  زندگی خود در کلاس های سواد آموزی شرکت کنند.

وی رویکرد دوم را  ایجاد حد اکثر مشارکت  عنوان کرد و افزود: بر همین اساس همه دستگاه های دولتی و غیر دولتی و همچین  همه مردم و خانواده ها  می توانند در دستیابی سواد آموزی به هدف خود با این نهاد همکاری داشته باشند.

ملک پور گفت: رویکرد سوم ما ایجاد حد اکثر سودمندی برای سواد آموزان است تا  آنها به حد اکثر سود مندی  از حضور در کلاس های سواد آموزی دست یابند که بر همین اساس مراکز یادگیری محلی راه اندازی شده تا با کمترین امکانات محلی ، علاوه بر امر تعلیم ، بی سوادان  در زمینه کسب مهارت های مختلف نیز تلاش کنند.

به اشتراک بگذارید :