11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۴ ۱۰:۴۷:۰۰
کد مطلب:  OiItE6mq
معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
تحول در کشور به تحول در آموزش و پرورش وابسته است

همایش " پژوهش و عمل گرایی" با حضور معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری، معاون پژوهش آموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری و دیگر اعضای شورای معاونین ناحیه 2 شهر ری و معلمان پژوهشگر و معاونین آموزشی مدارس متوسطه دوره دوم؛ در محل مجتمع ورزشی فاطمه الزهراء (س) ، سالن اجتماعات فدک برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، حسین سنجری معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: تحول در کشور به تحول در آموزش و پرورش وابسته است و تحول در آموزش و پرورش بدون تحول در اندشیه و عمل معلمان امکان پذیر نیست.

وی ضمن اشاره به لزوم اشاعه فرهنگ نظم پذیری و ارتقاء کیفیت و بازدهی کارهای گروهی، اظهار داشت: بستر توسعه انسانی و فرهنگی، تعلیم و تربیت است و مهمترین عنصر در تعلیم و تربیت، معلم است .

 سنجری با تاکید بر اینکه معلمانی توسعه یافته هستند که دانش آموزان پرسشگر، خلاق، نقاد و پژهشگر تربیت می کنندتاکید کرد : معلم توسعه یافته، معلمی است که مهارتهای حرفه ای و تخصصی لازم را به شایستگی دارا است و بر دانش مورد نیاز کلاس درسش کاملا مسلط است.

  معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران افزود: تحول در کشور به تحول در آموزش و پرورش وابسته است و تحول در آموزش و پرورش بدون تحول در اندشیه و عمل معلمان امکان پذیر نیست و تحول در اندشیه و عمل معلمان، یقینا محتاج پژوهش است.

وی با اشاره به تعاریف مختلف پژوهش تصریح کرد: تحقیق و پژوهش، مجموعه فعالیت هایی هدفمند و نظام مند است که برای پاسخ به پرسش های پژوهش یا برای حل مسأله و یا برای کشف مجهولی در قلمرو معرفتی بشر به فعلیت می رسد.

 این مقام مسئول ادامه داد: علاوه بر اینکه پژوهش به عنوان یکی از زیر نظام های اصلی سند تحول بنیادین تألیف شده است ، زیرنظام برنامه درسی ملی نیز داری اصلی است به نام اعتبار نقش یادگیرنده؛ و پژوهش در کانون این اصل قرار دارد.

وی با اشاره به بیش از  25 هزار مقاله اقدام پژوهی در سطح شهرستان های استان تهران، خاطرنشان کرد:اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ایجاد یک سایت فراگیر و ویژه پژوهش، را در دستور کار دارد تا تمامی فعالیت های پژوهشی، از جمله مقالات اقدام پژوهی و درس پژوهی را پوشش داده و اطلاع رسانی نماید. 

 

به اشتراک بگذارید :