14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۴ ۱۰:۵۲:۴۸
کد مطلب:  XSwnXxeh
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
تربیت پژوهشگر منطبق با نیازهای امروز در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در همایش هفته پژوهش در شهرستان اسلامشهر گفت:دغدغه امروز ما این است که باسوادهای ما پژوهشگر تربیت شوند و این امر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان ، میر رضا شفیع پور ، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به ویژگیهای علم و دانش در زمان حاضر و مقایسه آن با جهان قدیم گفت :در دوران قدیم سرعت تحول علم و دانش زمان بر بود، اما پس از قرن شانزدهم و انقلاب صنعتی سرعت تحول اوج گرفت و دو قاره آمریکا و اروپا پیشتاز این تحول علمی بودند.

وی در ادامه بانگاهی آماری به سطح تحصیلات در ایران اسلامی افزود: با ارتقاء آموزش دانشگاهی و گسترش فرهنگ کنکاش در علوم ، اکنون ما در سال 95دارای هشتاد میلیون نفر جمعیتی هستیم که نود درصد آنان سواد خواندن دارندواز ده میلیون نفر نیروی دانشگاهی فارغ التحصیل، چهار میلیون نفردانشجوی درحال تحصیل ، سیزده میلیون نفر دانش آموز و یک میلیون نفر نیروی فرهنگی برخوردار هستیم.

شفیع پور تصریح کرد:سطح تولید مقالات علمی در قبل از انقلاب اسلامی به تعداد 5 هزارمقاله بود ، اما در حال حاضر به 140 هزار مقاله رسیده و ایران اسلامی در سال 2016 در ردیف پانزده کشور علمی جهان قرار دارد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران تاکید کرد:دغدغه ما این است که با توجه به نیازهای امروزی در پژوهشسراهای دانش آموزی عزیزانی را تربیت کنیم که محقق بار آیند و پژوهش را سرلوحه برنامه خود قرار داده ودر آینده همین نیروهای محقق می توانند در تحقق اقتصاد مقاومتی موثر باشند.  

 

به اشتراک بگذارید :