14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۴ ۰۸:۲۹:۰۶
کد مطلب:  SReulyc3
مدیر آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان:
معلمان مهمترین عنصر نهادینه کردن پژوهش در سطح جامعه هستند

مدیر آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان در آیین تجلیل از پژوهشگران استانی و منطقه ای مدیریت آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان گفت: معلمان مهمترین عنصر نهادینه کردن پژوهش در سطح جامعه هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،حسینعلی بنار ، مدیر آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان ، گفت:دلیل نامگذاری ایام و هفته های مختلف به نام های مختلف به دلیل اهمیت موضوع و شناخت ابعاد و نهادینه کردن و گسترش آن در لایه های مختلف جامعه می باشد.

وی با اشاره به جایگاه پژوهش در اسلام گفت:هیچ علمی بدون عنصر آگاهی و بصیرت از انسان پذیرفته نیست و دین اسلام مهاجرت برای علم و دین پژوهی را یکی از وظایف اساسی انسان دانسته است.

این مقام مسئول ادامه داد:پژوهش عامل مهمی در تولید دانش،دانایی و پیشرفت جامعه محسوب می شود و میزان پژوهش های انجام شده در هر جامعه شاخص توسعه یافتگی آن محسوب می شود و یکی از مهمترین عوامل در رشد تولید ناخالص داخلی می باشد.

بنار هدف از تحقیق را کشف و گسترش دانش و راهی برای جستجوی آگاهی دانست و نقش نظام آموزشی،معلمان و خانواده را در نهادینه کردن آموزش موثر دانست و گفت: معلمان مهمترین عنصر نهادینه کردن پژوهش در سطح جامعه هستند.

شایان ذکر است در پایان از پژوهشگران برتر منطقه ای و استانی توسط مدیر آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان تقدیر به عمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :